UWAGA!

Odkrywali tajemnicę Pi

 
Elbląg, Pi po elbląsku, czyli 3,14... i w sumie dwieście miejsc po przecinku
Pi po elbląsku, czyli 3,14... i w sumie dwieście miejsc po przecinku (fot. K)

W tym roku Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 obchodzi 70. rocznicę powstania. Jubileusz jest okazją do organizacji wielu ciekawych przedsięwzięć. Jedną z nim jest szkolne święto liczby Pi, obchodzone na całym świecie 14 marca.

– W naszej szkole odbyły się w piątek różne akcje, m.in. happening, gry i zabawy – mówi Dorota Radomska, rzecznik prasowy ZSO nr 2. – Podczas happeningu utworzono ciąg złożony z dwustu uczniów, przedstawiający rozwinięcie liczby Pi do dwustu miejsc po przecinku.
       Jak wyjaśniała Dorota Radomska, celem projektu było pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu matematyki, jak też zacieśnianie współpracy z uczelniami wyższymi oraz propagowanie nauk ścisłych, jako rozrywki intelektualnej.
       Dla gimnazjalistów zorganizowano quiz złożony z 70 zadań, symbolizujący 70-lecie szkoły. Licealiści natomiast uczestniczyli w dwóch wykładach matematyków z Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego.
       – Takie wykłady przybliżają naszym uczniom jak wygląda matematyka na studiach – mówi Renata Świąder, wicedyrektor szkoły. – Bo matematyka to nie tylko tabliczka mnożenia. Młodzież na studiach dowiaduje się, że ta dziedzina rozwija umysł i jest naprawdę fascynująca. Kontakt z uczelniami wyższymi powoduje, że młodzież chce się rozwijać i poznaje matematykę z zupełnie innej strony.
       Podczas imprezy zorganizowano także konkurs na fraszkę o liczbie Pi. Zwycięzcą został Tomasz Ciborowski z klasy II E Liceum Ogólnokształcącego.
      
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama