UWAGA!

Odpoczywają w marszu

Elbląskie WOPR powołało do życia klub pod nazwą „Elbląskie Włóczy-Kije”. W każdą sobotę i niedzielę jego członkowie maszerują po Bażantarni z popularnymi na całym świecie kijkami uprawiając tzw. Nordic Walking. EL WOPR chce w ten sposób propagować nie tylko pływanie, ale w ogóle aktywny, prozdrowotny styl życia.

Spacery to najbardziej naturalna aktywność ruchowa. W przypadku Nording Walking wzbogacona o specjalnie zaprojektowane kije, które umożliwiają odciążanie kręgosłupa i stawów. Popularność Nording Walking można wytłumaczyć tym, że jest to dyscyplina prosta, dla ludzi w każdym wieku i do uprawiania praktycznie w każdym klimacie. Inicjatorką powołania Klubu „Elbląskie Włóczy-Kije” jest szefowa elbląskiego WOPR-u Bożena Ruszkowska , która jako instruktor rekreacji fizycznej jest propagatorką nie tylko pływania, ale w ogóle rekreacji.
     Jak sama podkreśla jej celem jest promowanie aktywnego wypoczynku.
     - Chcę rozruszać ludzi, bo wyznaję żelazną zasadę: żaden lek nie zastąpi ruchu, ale ruch może zastąpić lek - mówi.
     Członkowie klubu spotykają się w każdą sobotę i niedzielę o godz.10 przy muszli koncertowej w Bażantarni i stamtąd wyruszają w swoje marszowe wyprawy. Dla początkujących istnieje na miejscu możliwość wypożyczenia potrzebnego sprzętu.
     Jeżeli chodzi o nadchodzący świąteczny weekend, to członkowie klubu „Elbląskie Włóczy-Kije” spotkają się tylko w sobotę. W niedzielę - jak każdy - będą świętować, ale już po Wielkanocy wrócą do regularnych sobotnio-niedzielnych spotkań, na które zapraszają wszystkich chętnych.
     
     Z inicjatorką powołania Klubu "Elbląskie Włóczy-Kije " Bożena Ruszkowską rozmawiała Marta Hajkowicz.
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama