UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ogrody działkowe pod wodą

Weekendowe burze i ulewy pozostawiły po sobie zniszczenia w Ogrodach Działkowych im. Mikołaja Kopernika położonych w rejonie ul. Dębowej. Woda, spływając po zboczach świeżo usypanych stoków modernizowanej „siódemki”, wypłukała z nich ziemię, zamulając usytuowane wzdłuż drogi rowy odwadniające. Nadmiar deszczówki podtopił kilkadziesiąt działek.

- Wezbrane wody do wysokości ponad 30 cm zalały kilkadziesiąt działek - mówi Ryszard Kaczmarski, prezes ogrodu. - Zniszczenia upraw warzyw, kwiatów są nieodwracalne. Wszystko zostało zamulone błotem, a w wielu miejscach woda utrzymuje się nadal, pomimo, że mamy już środę.
     - Uprawiam tę działkę już od 40 lat - mówi rozżalony Ryszard Tomaszczuk. - Proszę spojrzeć, tak wygląda dzisiaj moja tegoroczna, wieloletnia praca nad kształtowaniem tego ogrodu. Wszystko poszło na marne, a woda nadal utrzymuje się nie tylko w ogrodzie, ale i w altance, bo nie ma żadnej możliwości odpływu.
     Działkowcy wezwali na pomoc samochód z wodociągów z pompą. Nie dojechał, bo ugrzązł w błotnistej mazi na ogrodowej drodze. Udałem się do wykonawcy inwestycji, firmy Strabag, którą działkowcy winią za powstałą sytuację. Kierownictwo budowy nie miało żadnej informacji o zalanych ogrodach.
     - W czwartek 21 czerwca przełożymy ruch w tym rejonie drogi na prawą jezdnię - poinformował Mariusz Kazimierski, kierownik budowy. - I od razu rozpoczniemy roboty pogłębienia tego odcinka rowu odwadniającego z równoczesnym zabezpieczaniem skarp poboczy drogi. Postaramy się usunąć wszelkie przeszkody, jakie tam występują - podkreślił kierownik.
     Trzymamy za słowo, a działkowiczów namawiamy, by dopilnowali jak najlepszego wykonania zabezpieczeń skarp drogi i rowów odwadniających w rejonie swoich ogrodów.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • sprawę o odszkodowania od firmy budowlanej maja wygraną na bank, powinni napstrykac fotek, opszacowac straty i wezwania do zapłaty, jak nic z tego pozwy do Sądu, tak szczerze mówiąc to nieźle mogą na tym zalaniu zarobić, biedni mali działkowcy kontra wielka firma budowlana niszcząca ich pracę, nie jedenmu sędziemu serce zmięknie i dowali odszkodaowanie na max,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    realny(2007-06-20)
  • na wysokości ogrodów 21 Października woda deszczowa wypłukuje i podmywa pobocze naszej 7
Reklama