UWAGA!

Ostatni taki rok szkolny...

 Elbląg, Ostatni taki rok szkolny...
(fot. Anna Dembińska)

Blisko 17 tys. uczniów, w tym 1015 pierwszoklasistów, rozpoczęło w Elblągu nowy rok szkolny. Miejsca inauguracja odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Zobacz zdjęcia.

„Jesienią zawsze zaczyna się szkoła...” - śpiewał zespół T. Love w utworze „Warszawa”. Rok szkolny 2018/19 w Elblągu rozpoczęło 16 800 uczniów. Rok nietypowy, bo do historii przechodzą gimnazja, a naukę rozpoczynają właśnie uczniowie ósmych klas szkół podstawowych.
       - Nie przypadkiem rozpoczynamy rok szkolny tutaj, w Gimnazjum nr 3. To gimnazjum jest jednym z liderów w rankingach oświatowych w województwie – mówił na pocieszenie Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, podczas miejskiej inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, w którego skład wchodzi jeszcze Gimnazjum nr 3. W związku z reformą oświaty gimnazja są wygaszane, dziś w trzeciej klasie rozpoczęli naukę uczniowie ostatniego rocznika. - 20 lat Gimnazjum nr 3 to 17 roczników absolwentów, ponad 3 tysiące uczniów, którzy uzyskali świadectwa ukończenia naszej szkoły. Wyróżnia nas nie tylko wielkość, ale też wysoka jakość kształcenia potwierdzone wysokimi wynikami egzaminów gimnazjalnych – mówiła Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.
       - Trochę jesteśmy podenerwowani tym, jak to będzie z naborem do liceum w tym roku – denerwowali się uczniowie trzeciej klasy gimnazjum.
       W pierwszych klasach szkół podstawowych w Elblągu „zameldowało” się 1015 uczniów. Warto dodać, że to o 189 osób więcej niż ubiegłym roku. W szkołach ponadgimnazjalnych naukę w pierwszych klasach rozpoczęło 1390 uczniów.
       - Drodzy uczniowie, życzę wam, aby nauka w nowym roku szkolnym była przygodą zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijanie własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami i w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze – napisał do uczniów wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.
       Na pocieszenie: wakacje już 21 czerwca 2019 r.!
      
Sebastian Malicki

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Żałobna atmosfera tworzona przez przeciwników nie konkretnych zmian, tylko po prostu aktualnej władzy państwowej. Gimnazja powstały niepotrzebnie i narobiły dużo szkód. Dobrze, że już będzie po nich. Żadne wymuszone granie na sentymentach i tworzenie atmosfery jakiejś niepowetowanej straty ze strony nielubianej przez siebie władzy tego nie zmieniają. PS Osoby nie znające się na edukację poproszę o zajęcie się czymś bardziej sensownym niż odpisywanie mi. Dziękuję uprzejmime :)
 • @VN - "z winy", nie "strony miało być" i "edukacji" zamiast "edukację";)
 • Z jakiego "ciucholandu" ten garnitur tegoż pana / zdjęcie nr 3 /?
 • Wprost od Jarosława dostał ????
 • Atmosfera powinna być żałobna, bo w tym roku zaplanowano w naszym mieście jeszcze większe oszczędności na edukacji przez obecnego prezydenta niż w latach ubiegłych. Ja jako rodzic jestem w szoku, że obecny prezydent chwali się tym po gazetach, że oddluża miasto. Dlaczego kosztem dzieci, w tym tych najsłabszych niepełnosprawnych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  Rodzic(2018-09-03)
 • analfabeto pewnie uczysz w tych gimnazjach, naucz się pisać patogio a potem mędrkuj , gimnazja to wylęgarnia patusów i bardzo dobrze, że to zlikwidowali
 • Można się oczywiście pocieszać, że wina gimnazjów, ale nie przypisujmy szkołom roli środowiska domowego
 • Jak to zwykle bywa. .. czyja władza tego, ,religia, ,. .. .a dzieciaki cierpią! Sympatyczni młodzi ludzie wyrosną mam nadzieje na mądre i uczciwe jednostki, oby nie musiały, ,służyć po butem, ,arogancji i tępoty matołów!
 • ,, Młoda nadzieja, ,, pisolandu po przejsciu od gowinistów do pisistów, . .. .. to w celu wybicia się na fotce. .. łeb lśni jak patelnia. .. .czeka na posadkę w ratuszu w edukacji. .. .. ponoć juz zaklepana (?). A kolorek jasno modry jakoś modny w elblaskim pisolandzie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  niechcemalemuszem(2018-09-04)
 • A co to za wąsacz na zdjęciu nr 4?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  GalAnonin(2018-09-05)
Reklama