UWAGA!

Paczki dla seniorów na święta

 Elbląg, Paczki dla seniorów na święta
(fot. UM Elbląg)

Do elbląskich seniorów, którzy w te święta szczególnie liczą na pomoc, trafi 200 paczek od prezydenta Elbląga.

Osoby, które otrzymają wsparcie, to mieszkańcy powyżej 70. roku życia, często samotni i schorowani. Nie zapomniano również o najstarszych elbląskich seniorach – stulatkach (w tej grupie jest 16 osób). Najbardziej potrzebujących pomocy rozpoznał i wskazał elbląski MOPS.

W paczkach świątecznych seniorzy znajdą m.in. słodycze, wędliny, kawę, herbatę oraz sok. Do powyższych produktów dołączono również tradycyjną świąteczną babkę, zajączka i baranka.

Paczki dostarczane będą od dziś do czwartku przez pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu oraz żołnierzy 43 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Braniewie.

- Pamiętamy w tym czasie o bliskich, z którymi nie możemy się teraz spotkać,  pamiętamy także o seniorach, do których kierujemy tę świąteczną paczkę. Choć z konieczności mieszkańcy muszą być od siebie oddaleni wierzę, że mimo to, jako elblążanie, tworzymy wspólnotę, niesiemy sobie wzajemną pomoc, wspieramy się. Dowodów tej wzajemnej życzliwości jest w ostatnim czasie naprawdę dużo. Takie piękne postawy dają nam siłę i nadzieję na pokonanie trudności - mówi Witold Wróblewski. - Drodzy Seniorzy, życzę Państwu dużo tak potrzebnego nam wszystkim zdrowia, nadziei, którą niosą nadchodzące święta i sił w codziennych zmaganiach. Życzę też Państwu jak najwięcej życzliwości ze strony Waszych rodzin, bliskich i tych, którzy Was w tej trudnej sytuacji wspierają – napisał w liście, który przekazywany jest wraz z paczką, prezydent Elbląga.

 

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tak tylko z czystej ciekawości nie to żeby to nie było dobre. Ale napisane jest że prezydent Elbląga dał rozumiem że sam ze swoich prywatnych środków za sponsorował a nie miejskich czyli nas wszystkich. Bo to w tedy chyba tak troszkę. .. .. nie huhu
 • Życzliwości należy oczekiwać od pracowników socjalnych MOPS-u. Weryfikacja potrzebujących? Kpina nie weryfikacja. 70+ to senior a 60 ze stopniem umiarkowanym to kto? Do usług PCK mam dopłacać a z których leków zrezygnować? I to dzięki ZUS z dochodem uprawniającym do skorzystania z pomocy żywnościowej (200% kryterium dochodowego). Takie są działania niektórych pracowników MOPS-u żeby tym niepokornym życie "umilić". Nazwiska do ew. publikacji. Prosić nie będę ale o "świętach"mam wspomnienia. Pozdrawiam wszystkich w podobnej sytuacji
 • Witaj nielocie. .. my mieszkańcy tego grodu nad rzeka Elbląg czekamy na twoją i radnych w sprawie masek. .. Jeżeli nie to po epidemi referndum. .. A elblażanie ci nie zapomnią twojej głupoty i tematów zastepczych[kogo dziś interesuje termin wyborów, jak tylu z nas umiera. .. ]Obudz się Wróbel i reszta tych radnych. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  mieszkaniec elblaga 3(2020-04-08)
 • a kiedy paczki dla MŁODYCH, uczciwie pracujących na ta bande nierobów?
 • @sceptyk - 60plus?to ogier?hehehe z sanatorium miłosci
Reklama