UWAGA!

"Pamiątki" elbląskiej współpracy z Rosją i Białorusią znikają z sieci i nie tylko

 Elbląg, Z drogowskazu stojącego przy Placu Słowiańskim zostały zdjęte tablice informacyjne dotyczące współpracy z Rosją i Białorusią.
Z drogowskazu stojącego przy Placu Słowiańskim zostały zdjęte tablice informacyjne dotyczące współpracy z Rosją i Białorusią. Fot. TB

"W sprawie wykazu miast partnerskich na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Elblągu" – oficjalne pytanie dotyczące tej kwestii skierował niedawno do władz miasta radny Paweł Kowszyński (PiS). Chodziło o usunięcie rosyjskich i białoruskich miast ze spisu na stronie internetowej po ostatnim zerwaniu z nimi współpracy.

Agresja Rosji na Ukrainę przyniosła ze sobą zmiany także w lokalnym, elbląskim krajobrazie: społecznym, politycznym i tym rozumianym dosłownie. Radny Kowszyński w swoim zapytaniu wskazuje, że 14 marca Elbląg zerwał współpracę z z rosyjskimi miastami Bałtijsk, Kaliningrad, Nowogród Wielki i z białoruskim Nowogródkiem, ale wypadałoby też pod tym kątem zaktualizować stronę www. To zostało wykonane, a jak się okazuje różnych zmian – może mniej oczywistych dla mieszkańca niż likwidacja nazw rond poświęconych rosyjskiemu i białoruskiemu miastu – jest trochę więcej.

- Pomimo upływu miesiąca od zerwania współpracy z ww. miastami i przekazania im odpowiedzi interpelację (wcześniejszą interpelację dotyczącą współpracy – red.) nadal na stronie Urzędu Miejskiego pod adresem (link) widnieją miasta, których już nie powinno być w gronie partnerów Elbląga. W wykazie i opisie miast partnerskich na ww. stronie nie ma również wzmianki, że współpraca z nimi została zerwana – podkreśla radny. Pyta też prezydenta Elbląga, czy strona zostanie pod tym kątem zaktualizowana.

Prezydent Witold Wróblewski odpowiada, że wizytówki miast, których dotyczy sprawa, zostały usunięte ze strony UM. Dokonuje też podsumowania innych zmian przeprowadzonych w tej sprawie.

- Informuję, że z drogowskazu stojącego przy Placu Słowiańskim zostały zdjęte tablice informacyjne dotyczące wspomnianych miast, a na korytarzach Urzędu Miejskiego usunięto także umowy o współpracy, jak też eksponaty dokumentujące kontakty z Kaliningradem, Bałtyjskiem, Nowogrodem Wielkim i Nowogródkiem.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama