UWAGA!

Pani Mario, 200 lat!

Są takie uroczystości, podczas których odśpiewanie 100 lat jest nie na miejscu. Do takich należą na pewno 102. urodziny Marii Porazińskiej. Dziś (21 maja) jubilatka świętowała w gronie przyjaciół w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Królewieckiej 135.

Maria Porazińska urodziła się w 1906 roku na Białostocczyźnie, obecnie są to tereny Białorusi. Pochodziła z wielodzietnej rodziny. Miała siostry i braci. Miała też męża. Niestety, teraz została sama.
     Pani Maria przeżyła dwie wojny światowe, całe życie ciężko pracowała.
     - To recepta na długie życie - twierdzi pani Maria. - Trzeba też Boga chwalić.
     W latach 50-tych Maria Porazińska przyjechała do Elbląga. Tu znalazła zatrudnienie w spółdzielni inwalidów „Postęp”. Tak płynęły lata. Najbliżsi zmarli, a ona została. Ma mieszkanie, w którym dogląda ją bratanica. Chętnie spędza czas w gronie przyjaciół w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Królewieckiej 135.
     - Pani Maria jest z nami od 21 lat - mówi Teresa Korba, kierownik Domu Dziennego Pobytu. - Jest pogodną, miłą i sympatyczną staruszką. Z nikim się nie kłóci, wszyscy ją tu lubią.
     W DDP przy ul. Królewieckiej 135 podopieczni przebywają od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30. Grają w karty, rozmawiają, organizują potańcówki.
     - Pani Maria już nie tańczy - z racji swojego pięknego wieku, ale chętnie rozmawia z przyjaciółmi - mówi Teresa Korba. - Przynosi im nasiona ze swojego przydomowego ogródka. Chętnie wspomina dawne czasy, bo te pamięta najlepiej.
     Dziś (21 maja) w Domu Dziennego Pobytu było bardzo uroczyście. Był piękny tort, szampan, byli i goście - przyjaciele pani Marii oraz wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński, Marek Gulda, szef Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych przy ul. Toruńskiej oraz zastępca dyrektora MOPS Mirosława Marjańska.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama