UWAGA!

Pierwszy weekend wakacji - dojedźmy bezpiecznie do celu

 
Elbląg, Pierwszy weekend wakacji - dojedźmy bezpiecznie do celu
fot. AD

W dniach 24 – 26 czerwca na drogach całego kraju będzie prowadzona ogólnopolska akcja „Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa - Weekend bez ofiar”, której głównym organizatorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Policja obok innych instytucji mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach zamierza aktywnie uczestniczyć w realizacji założeń organizowanej akcji. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi mediów i opinii publicznej na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podnoszenie świadomości użytkowników dróg oraz dążenie do całkowitego wyeliminowania śmiertelnych ofiar w zaistniałych wypadkach.
       Do ogólnopolskiej akcji „Weekend bez ofiar” włączy się również Komenda Miejska Policji w Elblągu. Policjanci z ruchu drogowego będą pełnić służbę na drogach, m.in. na elbląskim odcinku krajowej „siódemki”, który w ten weekend będzie drogą o dużym natężeniu ruchu. Policjanci będą zapewniać płynność przejazdu, a także reagować na wszelkie wykroczenia i przestępstwa drogowe popełniane zarówno przez kierujących, ale także i pieszych.
       Prowadzone będą kontrole osób, pojazdów i dokumentów. Ważnym elementem działań będzie egzekwowanie od kierujących, jazdy w zapiętych pasach oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Z ruchu będą eliminowani nietrzeźwi kierowcy oraz pojazdy niesprawne technicznie. Surowo karani będą również ci kierowcy, którzy przekraczają dozwolona prędkość, tym samym stwarzają niebezpieczne a w konsekwencji tragiczne sytuacje drogowe.
       Elbląska policja przypomina o tych zasadach, ponieważ już pierwsze kontrole, które odbyły się w długi weekend pokazały, że jeździmy zdecydowanie za szybko. Ustawiony w minioną środę na ulicy Żuławskiej w Elblągu fotoradar, pracujący przez 7 godzin wykonał 84 zdjęcia pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość. Sfotografowani zostali dwaj rekordziści: jeden z citroena berlingo, drugi jadący skodą fabią. Obaj jechali około 140 km na godzinę w miejscu, gdzie jest ograniczenie do… 70 km/h. Policjanci jeżdżący radiowozem z wideo rejestratorem wypisali w środę 15 mandatów, właśnie za przekroczenia dozwolonej prędkości oraz 4 mandaty za nieprawidłowe wyprzedzanie. To dwa wykroczenia, których konsekwencje na drodze mogą być najbardziej tragiczne.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mam pytanie o jakiej prewencji jest mowa stawiając radar na ul. Żuławskiej? Ruch samochodowy jest niewielki, pieszych co kot napłakał zaś droga dobra i praktycznie za miastem. Chodzi tylko o policyjne wskaźniki i złupienie kieszeni kierowców. Może szanowny dziennikarz tym faktem by się zajął a nie szedł na łatwiznę. Proponuję mały reportaż o ulubionych miejscach chłopców radarowców. Panie redaktorze do dzieła!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierofca(2011-06-24)
 • Kierofca- masz racje widziałem tego styranego z drogówki w środę na Żuławskiej--żenada. Przejechałem w środę od granicy z Budziska do Elbląga w godz 80.00--16.00 żywego policjanta na 390 kilometrach to ssory o jakiej prewencji policja mówi/ssorki w Elblągu skoda jeżdziła od strony kazimierzowa
 • brawo nasza elbląska "policaj". rzeczywiście postawienie fotoradaru na żuławskiej służy polepszeniu bezpieczeństwa na naszych drogach. tam gdzie jest bezpiecznie i można trochę szybciej pojechać to oni radar stawiają. gratulacje. kasy nabiliście do skarbonki urzędu miasta, ale bezpieczeństwa to wy nie poprawiliście. prowadzcie działania prewencyjne tam gdzie są potrzebne, a nie tam gdzie łatwo ludzi z kasy oskubać. porażka. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  suberB(2011-06-24)
 • hmm jeśli macie jakiś problem, chłopcy z góry to mam dla was propozycję:) weźcie sami złuszcie papiery do policji i wtedy możecie cokolwiek komentować, bo moim zdaniem nie powinniście tego tak interpretować ponieważ, skoro fajna jezdnia to logiczne że kazdy kierowca pojedzie szybciej a jak dostanie 5oo zł mandatu to wtedy się opanuje i nastepnym razem pojedzie woniej i jest to dobre rozwiązanie!! Jestem jak najbardziej za :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Listek(2011-06-24)
 • żałoba naodowa powinna trwać 365 dni.
 • listek ten zielony liść na twoim łbie mózg ci całkowicie wypalił. Gdzie ty masz w Polsce dobre drogi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Avionetka(2011-06-24)
 • policja.eii.com.pl - tak policja nabija nas w butelke
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  policja_bije(2011-06-24)
 • kolego "listku". .. .propozycje to ty składaj w ogłoszeniach typu". .. szukam Pani/Pana. .. " i odklej sobie zielony liść który blokuje prace mózgu. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niepolicjant(2011-06-25)
 • czy przypadkiem ten policjant na fotce to nie znany "SKOROBUT". .. .nie chyba za mało przystojny jak na znanego mieszkańca podelbląskiej miejscowości. .. ..
 • to na pewno nie on :) hmm liscia to wy macie na mordzie! :P a ja jestem dziewczyna dla waszej informacji :P widze każdy przeciwko policji, haha ciekawa jestem co byście zrobili gdyby wam rower ukradli, a dla starszych gdyby wasze dziecko zostało porwane albo zabite hmm mysle że na policje byście polecieli Bo taka prawda jak trwoga to do Boga :( masakra z was ludzie. .. :) a ja domyślam się jaki to jest na zdjęciu ale nie wasz interes :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Listek(2011-06-25)
Reklama