UWAGA!

Po nas choćby potop (nadesłane)

Po drodze powiatowej w środku wsi Kamiennik Wielki w gminie Milejewo chodzi sobie bocian. Tak zwyczajnie chodzi sobie po ulicy i już...

Ma uszkodzone lewe skrzydło, być może nawet złamane. Jeżdżące wolniej samochody osobowe starannie omijają nieszczęśnika, ale ciężarówki i sprzęt rolniczy więcej mają kłopotu, by na wąskiej drodze bezpiecznie ominąć boćka.
     Trudno to sobie wyobrazić, ale nikt zająć się bocianem nie chce. Schwytać ptaka i prawidłowo go opatrzyć może wyłącznie fachowiec. Ignorant może tego silnego, dużego ptaka wyłącznie skrzywdzić jeszcze bardziej. Problem w tym, że do kogo by się nie zwrócić, każdy wzrusza bezradnie ramionami.
     Można by tylko życzyć i bocianowi, i sobie, by nauczył się chodzić lewą stroną drogi, porósł gęstym pierzem i zebrał wystarczające zapasy żab i myszy na zimę. Być może uda się nam wyhodować nowy gatunek bociana pod nazwą "bocian zimowy".
     Polacy zawsze mają pełne gęby frazesów i nierozważnie rzucają publiczne obietnice i hasła o ochronie przyrody. A że przy okazji zdechnie z głodu jakiś bocian albo i tak cierpiący zostanie rozjechany przez rozpędzoną ciężarówkę, no to i co z tego?
     Po nas choćby potop.
Rozżalona Jola
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nic dodać, nic ująć. Gdzie są różne zielone stowarzyszenia? Widzę lukę w bogatej liście działań, skoro nie ma kto pomóc zwierzakowi. Nie wspomnę, że bocian jest chyba bardziej popularnym symbolem Polski niż orzeł. No może jest tak, że orzeł od święta, a na co dzień bociek.
 • DROGA ROZŻALONA JOLU może zgłosić ten problemik leśnikom w końcu bociek nie jest zwierzakiem hodowlanym bo weterynarze to sie nim nie zajmą oni mają tz akcje protestacyjną bo chcą im obniżyć zarobki, hmm... schronisko to teżzły pomysł tam pełno psów i kotów i by sie zestresował za bardzo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KAKTUS PROWOKATOR(2004-08-28)
 • Droga J...olu nic prostszego jak wziąć sie do roboty i pokazać, że ty nie masz "pełnej gęby frazesów" jak inni Polacy( nazwałaś to bardzo ohydnie i obraźliwie, no ale chyba nie myślałaś o sobie) i weź tego boćka na ręce i zanieś do domku i pomóż mu. Ta gęba frazesów to mi się wykrzywia na skutek takich mądrych Jol, mam nadzieję ,że nie jesteś blondynką, bo to już całkiem kicha w twoim wykonaniu. A swoją drogą to do kogo piszesz lub kogo o drogę pytasz? Czy aby wiesz? Nie sztuka wytykać innym , że są opieszali w działaniach ale samemu zdążyć na czas. Więcej czasu zajęło ci znalezienie dziennikarza i dołożenie Polakom niżbyś mogła poswięcić potrzebującemu boćkowi.A tak naprawdę: to o co ci chodzi i do kogo masz pretensje? Bo Polacy nie gęsi i swe boćki( ptaki, a nie zwierzęta) znają,no chyba że nie jesteś Polką lub nie lubiłaś przyrody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tylko, że to chyba już nie polski a europejski bocian i dlatego bezdomny!Jolka do roboty!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ornitolog europejski(2004-08-29)
 • Jolka a co z ludźmi?Tak kochasz te boćki, że aż strach, tylko czemu obrażasz przy tym Polaków, a może to na zasadzie, że każda okazja jest dobra aby dokopać człowiekowi a nie umieć pomóc nawet boćkowi. Marna jesteś i niezaradna, a nienawiść do Polaków to chyba wrodzona. A jak twoja gęba?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bociek(2004-08-29)
 • szeba, jaka ty jesteś mądra, i odważna, i inteligentna! Taka kobieta to skarb!
 • Aż przykro Was czytać.Cóż Jolu w takim kraju żyjesz. Spadek po szlachcie ciągle widoczny. Bicie piany i tyle... . Z pozdrowieniami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maciek(2004-08-31)
 • mam nadzieję że ktoś ODPOWIEDNI zainteresuje się twoim apelem...ja się nie obraziłam bo prawdę o polakach znam i nie zamierzam ich bronić. co niektórzy biorą do siebie to co nie do nich skierowane ale to świadczy tylko o ich kompleksach. czasami trzeba umieć spojrzeć trochę krytyczniej na siebie też. zresztą w liście jest wyrażnie napisane że chodzi o FACHOWCA a nie o LAIKA który mógłby zrobić ptaku krzywdę. pozdrawiam
 • faktycznie widać, żeś nie Polka dlatego nam dokładasz! Może to ty robisz TEMU PTAKU KRZYWDĘ, a fachowców w europie co nie miara np. od pochyłości drabiny lub krzywizny banana. A tak na marginesie, to ile asz lat, że jawisz się znawczynią Polaków? i do tego nie mówisz o nas dobrze. Ja akurat nie mam kompleksów i ptaku krzywdy nie robię ale staram się dostrzegać ludzi.nawet tych z gębą. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bociek(2004-09-03)
Reklama