UWAGA!

Pochodnie, tajemnicze ruiny i niezapomniane wrażenia, czyli Święto Niepodległości w Fiszewie

 Autor grafiki: Krzysztof Dziekański
Autor grafiki: Krzysztof Dziekański

Mieszkańcy sołectwa Fiszewo serdecznie zapraszają 11 listopada na Uroczyste Obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpocznie się częścią patriotyczną przy Pomniku Powstańców Listopadowych w Fiszewie. Po złożeniu kwiatów w marszu z pochodniami przeniesiemy się do ruin kościoła, gdzie odbędzie się część artystyczna. Początek uroczystości o godz. 15.

Uroczyste świętowanie, w ten niezwykle ważny dla Polski dzień, w Fiszewie odbędzie się już po raz trzeci. Podniosły charakter wydarzenia oraz efektowne inscenizacje powodują, że z roku na rok w uroczystości bierze udział coraz więcej gości. W tym roku wszyscy przybyli goście zostaną zabrani na wirtualną wycieczkę po Fiszewie. Zostaną również zaprezentowane niepublikowane dotąd nagrania dotyczące ruin, utworzone specjalnie na tą okazję. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna uroczystość również pozytywnie zaskoczy i pozostanie w pamięci na długo. Wydarzenie tradycyjnie zakończy się zapierającym dech w piersiach pokazem „światło i dźwięk” na murach ruin kościoła.
       Początkowo wydarzenie miało charakter gminny. Świetność uroczystości odbiła się pozytywnym echem w okolicy, również na szczeblu powiatowym. Mieszkańcy Fiszewa zostali nagrodzeni 3. nagrodą w konkursie powiatowym „Wieś z inicjatywą”, którą w dużej mierze zawdzięczają organizacji tej uroczystości.
       Fiszewo to niewielka miejscowość w gminie Gronowo Elbląskie, która charakteryzuje się niezwykłą historią oraz licznymi zabytkami i miejscami pamięci. W Fiszewie znajduje się m.in. pamiątkowy obelisk ku czci zamordowanych na terenie wsi powstańców listopadowych, przy którym rozpocznie się uroczystość. Jednak miejscem, kryjącym najwięcej tajemnic, którego historia sięga ponad 600 lat i w które mieszkańcy włożyli najwięcej pracy i serca są ruiny średniowiecznego kościoła. To na terenie tych ruin odbędzie się część artystyczna uroczystości. Mieszkańcy wykorzystują historyczny potencjał wsi organizując liczne wydarzenia.
      
       Program uroczystości:

 


       15:00 Apel Poległych oraz złożenie kwiatów przy Pomniku Powstańców Listopadowych w Fiszewie
       Przemarsz z pochodniami do ruin kościoła
       16:00 Polowa Msza Święta za Ojczyznę przy kaplicy w Fiszewie
       16:40 Gorący posiłek dla wszystkich uczestników obchodów Święta
       17:15 Występy artystyczne dzieci i młodzieży
       17:30 Prezentacja multimedialna „Ocalić od zapomnienia…”
       oraz efektowne inscenizacje, które nie dadzą o sobie zapomnieć
      
       Przyjdź, stań się częścią tego święta i zabierz do domu niezapomniane wrażenia! Nie pozwól, by Cię to ominęło!
      

Gospodarze i organizatorzy przedsięwzięcia
       Mieszkańcy Sołectwa Fiszewo

       ---art. sponsorowany---

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie