UWAGA!

Policja na „czwórkę”

 
Elbląg, Policja na „czwórkę”
fot. KMP Elbląg

Policjanci rozesłali 100 ankiet do instytucji samorządowych, lokalnych oraz parafii na terenie miasta. W ten sposób badali ocenę poczucia bezpieczeństwa i efektów programów prewencyjnych realizowanych przez elbląską komendę. 83 procent badanych uważa, że zagrożeniom może skutecznie przeciwdziałać dzielnicowy. Policjantom wystawiono "czwórkę".

Respondenci, do których trafiły ankiety musieli odpowiedzieć na 10 pytań. Wśród nich znalazły się te o poczucie bezpieczeństwa, zagrożenia na terenie działania danej instytucji, a także dotyczące realizowanych przez policję programów prewencyjnych. Ostatnie z pytań dotyczyło całokształtu oceny pracy elbląskich policjantów. Blisko 80 procent wypowiedziało się w tej ostatniej kwestii pozytywnie wystawiając policji ocenę dobrą. Przedstawiciele instytucji samorządowych na pytanie o zagrożenia wskazywali najczęściej te dotyczące zakłóceń porządku w miejscach publicznych (44 proc.) oraz przestępczości przeciwko mieniu (33 proc.) . Co więcej, respondenci jako skuteczne przeciwdziałanie tym czynom w 83 przypadkach podawali działania realizowane przez policjanta dzielnicowego, którego sama obecność w rejonie ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa. 89 procent badanych uważa również, że działalność prewencyjna policji ma wpływ na ograniczenie przestępczości. Tyle samo uważa też, że programy prewencyjne powinny być kontynuowane. Ponadto, aż 86 procent badanych widzi potrzebę i jest w stanie wspierać policję. 30 procent uważa, że wspieranie to powinno polegać na współfinansowaniu dodatkowych służb, 21 procent, że dodatkowe pieniądze można przeznaczyć na zakupu paliwa do służbowych pojazdów.
       Tak postrzegają policję samorządowcy, i przedstawiciele elbląskich instytucji. Jak postrzegają policję mieszkańcy, będzie się można dowiedzieć gdy zostanie przeprowadzona coroczna ankieta na ulicach Elbląga. W jej przeprowadzeniu pomagają uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera. Ankieta zostanie przeprowadzona w październiku. O jej wynikach poinformujemy.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "Respondenci, do których trafiły ankiety musieli odpowiedzieć na 10 pytań. " Jak to MUSIELI ? To nad każdym stał policjant z pałą albo przełożony ? To w takim razie skoro Musieli to ankieta została wymuszona i jest niewiarygodna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  abiturient(2012-08-22)
 • Dawali dwie ankiety, jedną wypełnioną na wzór a drugą czysta, stał policjant i sprawdzał czy dobrze przepisujemy :D
 • proponuję wysłać wszystkim dorosłym mieszkańcom-wtedy to dopiero będzie WYNIK-trzeba było by zacząć się pakować
 • Do parafii? Gdzie te czasy kiedy czarny złodziej bał się mundurowego przedstawiciela państwowej władzy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  papież tygodnia(2012-08-22)
 • taaa. .. .wszyscy znaja bezpieczny Elblag
 • dzielnicowy?? Dziwne bo ja w życiu takowego nawet nie widziałam. W Eg czuję się bezpiecznie ale raczej nie dzięki policji a przez to, że nawet przestępcom się nie opłaca w elblążkowie grasować :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ana Hana(2012-08-23)
Reklama