UWAGA!

Policjanci podsumowali działania NURD

 
Elbląg, Policjanci podsumowali działania NURD
fot. KMP w Elblągu

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 2 naruszenia przepisów ruchu drogowego popełnione przez kierowców wobec pieszych oraz 5 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa na pasach. Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 40 mandatów karnych, za inne wykroczenia (w tym przekroczenia dozwolonej prędkości). W 35 przypadkach zastosowali pouczenia. W działaniach NURD mundurowi obsłużyli 3 kolizje, przeprowadzili 263 kontrole trzeźwości oraz zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych. Jeden nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przy ulicy Lotniczej. 45-latek jechał mercedesem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Oho, akcja jednodniowa szok, na pewno dużo wniosła w statystyki. Śmiech po prostu.
 • Niech policja weźmie się za palaczy papierosów na ulicach bo się oddychać normalnie nie da!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  10
  Hosc223(2019-08-01)
 • wszystko cacy, tylko jak zwykle władza nie zauważyła że czasy sie zmieniły i część tych przepisów jest martwa np: przejeżdżanie rowerem przez pasy co to da że zejdę z roweru ? przecież auta stoją i czekają na mnie aż przejadę widzą mnie i tak i ja ich też, przecież nikt normalny nie wjeżdża pod samochód na chama czy wchodzi na pasy bo uważa że mu wolno.
 • @007 - normalny, nie, ale. .
 • A może tak działania Wikrowo?
 • Wikrowo panuje susza. Policja powinna przyjechać do Władysławowa, Wikrowa, Wiktorowo i zrobić akcję na pojazdy ciężarowe 40 t ( obce ), które bez zezwoleń wjeżdżają na drogi z ograniczeniem tonażowym do 8 ton. Sprawa dość pilna, bo dewastują nam drogi.
 • Kolejny przykład na to jak traktuje się przepisy w wyżej wymienionych miejscowościach a żądają od innych jego przestrzegania. Fałsz i obłuda !!!
 • A kiedy akcja, "pieszy łazacy po drodze dla rowerów" albo "jeżdżę bez kierunkowskazów, bo mam BMW"?
 • Wszędzie pełno rolników skracających sobie drogę, drogę przez którą nie powinni jeździć, bo po prostu nie mają na to stosownych zezwoleń. Drogi od Jegłownik- Wikrowo- Władysławowo, na drogach tych cała masa sprzętów niedosyć, że przeciążone to z dwoma ogromnymi przyczepami. Sprawa wielokrotnie zgłaszana przez mieszkańców, ale jak dotąd żadnej reakcji ze strony Policji. Patrole już od co najmniej dobrego miesiąca powinni na okrągło jeździć. Jak tak dalej będzie to naprawdę nie będziemy mieli możliwości jeździć tam samochodami osobowymi. Każda ku. .a w tym kraju bez problemów łamie przepisy bez jakichkolwiek konsekwencji. Za chwilę ci deb. lni rolnicy będą płakać, że droga jest nieprzejezdna albo, że wodę im zakręcili, bo kradli ją na umur. itd. .. itd.
 • Jak będą dalej dopłacać rolników to zniszczą na 100% wszystkie drogi. Dużo kasy, duży sprzęt !!! Rolnik nie patrzy na to, żeby dobrać sprzęt do danych dróg tylko patrzy na swoją kieszeń, a drogi no cóż, pokrzyczą, popłaczą, wyjdą na drogi i będą je blokować to państwo może to co zniszczą im naprawi i znowu za nasze pieniądze. Ciekaw jestem, czy ci na górze w końcu zaczną myśleć o ograniczeniach rozdawnictwa dla rolników.
 • ciekawią mnie zawsze takie AKCJE policji, w takim razie co policja robi na CO DZIEŃ, przecież oni żyją z naszych podatków i ŁASKI nie robią oni są od przestrzegania przepisów od wszystkich 24 h na dobę 7 dni w tygodniu ale REWELACJA, błysk inteligencji rzecznika
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  zorro1(2019-08-03)
 • MSWiA się zwija. Brak socjalu w sg. Czas uciekać do mon. .. .
Reklama