UWAGA!

Pomóc tym, których nie stać

Rosnące ceny żywności, usług, podstawowych opłat, przy minimalnych wzrostach rent i emerytur, powiększają kręgi ubóstwa, zwłaszcza starszych wiekiem elblążan. W Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka” rośnie ilość najemców, których nie stać na opłacenie czynszu. Zarząd Spółdzielni próbuje znaleźć kompromisowe rozwiązanie problemu.

- Od kilku lat dostrzegamy narastające problemy z utrzymaniem lokali mieszkalnych przez ludzi starszych - mówi Mieczysław Szałachowski, prezes „Sielanki”. - Próbujemy im pomóc. Grupy najemców nie stać na czynsze, a niektórzy z nich otrzymali wyroki eksmisyjne. Dla tych osób, przeważnie w podeszłym wieku, to życiowa tragedia. Chcemy, w porozumieniu z administracją miasta, zmienić status tych lokali na mieszkania socjalne. Zawarte nowe umowy, bezpośrednio z użytkownikiem lokalu, na najem socjalny, usuną zagrożenie eksmisji, a najemcy, głównie ludzie starsi, pozostaną w swoich mieszkaniach - informuje prezes.
     To pionierska w skali miasta inicjatywa największej w Elblągu SM „Sielanka”.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Lata 80 - 81 , solidarność często obliczała minimum socjalne na obywatela bo komuna nas gnębiła . Komuny już nie ma i minimum też jest zbędne . Szkoda bo komuniści wyrażali chociaż samokrytykę . Obecna władza jest cnotliwa , bo żadnych krytyk się nie boi . Obiecano że będzie lepiej ,- i jest -LEPIEJ NIE MÓWIĆ ! Rządzą nami ludze bez honoru , którzy mają nas w głębokim poważaniu . Potrzebni jesteśmy im tylko po to aby mogli dostać się do koryta .Po wyborach będziemy przypadkowym społeczeństwem ewentualnie mięchem wborczym - tak już było . Jesteśmy potrzebni do wyborów , a po wyborach zdychać dziady ! Gdybym był młodszy o połowę tego co mam na grzbiecie , to by mnie tu nie było . Teraz mam pytanie do wszystkich - co oznacza słowo SOLIDARNOŚĆ ? Wedłóg mnie to samo co papier toaletowy .
  • mamy rzady morderców Narodu
Reklama