UWAGA!

Prawdziwe psy na bomby i narkotyki

 Elbląg, Prawdziwe psy na bomby i narkotyki
fot. KMP w Elblągu

Dwaj elbląscy przewodnicy psów służbowych startowali w eliminacjach do XVII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbywały się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. W klasyfikacji generalnej sierż szt. Przemysław Łepek wraz ze swoim czworonogiem znalazł się na II miejscu natomiast asp. Mariusz Krężel z psem do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych był trzeci.

Sierż. szt. Przemysław Łepek i „funkcjonariuszka” Irda czyli czworonożna specjalistka od narkotyków uplasowali się na drugim miejscu w garnizonie Warmińsko-Mazurskim.
       – Pies jest przygotowywany do pracy polegającej na znajdowaniu zapachu narkotyków – tłumaczy Przemysław Łepek przewodnik psa. – Przechodził długie i profesjonalne szkolenie. Pies musi wyodrębnić zapach narkotyku spośród innych zapachów. A w praktyce są to zapachy o małej intensywności. Jak pokazują wojewódzkie eliminacje pies sprawuje się doskonale.
       Trzeci w klasyfikacji generalnej był asp. Mariusz Krężel ze swoim psem o imieniu Grom. To również specjalistyczny pies jednak do wykrywania innych zapachów. Grom specjalizuje się w odnajdowaniu zapachu materiałów wybuchowych.
       - Pies nigdy fałszywie nie zaznaczył miejsca odnalezienia zapachu, na który jest szkolony – mówi o swoim czworonożnym partnerze asp. Krężel. – Dodatkowo ma bardzo szybki czas lokalizacji ładunku zdarzało się, że robił to w 15 sekund.
       Elbląscy policjanci wraz z czworonogami powalczą teraz w XVII Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji, który odbędzie się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
       podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama