UWAGA!

Prawie jak flash mob

Elbląg, Prawie jak flash mob
(fot. PS)

W środowe (1 lipca) popołudnie przy fontannie na Placu Słowiańskim zebrało się około 20 osób, by pokazać happening pod roboczym tytułem „Bitwa na poduszki”. Pierwotnym założeniem tego niecodziennego spotkania miał być flash mob. To, co mogli zobaczyć widzowie, jeśliby w ogóle tam byli, do flash mobu, niestety, podobne nie było. Zobacz fotoreportaż Pawła Serockiego.

Miało być inaczej
       Flash mob, jak już pisaliśmy, to rodzaj miejskiej akcji, w której udział biorą najczęściej obcy sobie ludzie i wykonują jakąś wcześniej umówioną czynność. Miejsce akcji, temat przewodni, pora zbiórki i czas trwania są ustalone przez pomysłodawcę. Informację o takich pomysłach wymieniane są w sieci, po to by zgromadzić jak największą ilość osób, które przyłączą się do „krótkiej zadymy w środku miasta”. Po przybyciu na miejsce pokazu każdy powinien zachowywać się normalnie, naturalnie, nie wzbudzając podejrzeń.
      
       Było jak zwykle
      
Elbląski flash mob jednak odbiegał od tych założeń. Pomijając opóźnienie w rozpoczęciu poduszkowej bitwy, najgorszą rzeczą, jaką zrobiono, było wejście całą grupą na plac przy fontannie i rozpoczęcie okładania się poduchami. Wyglądało to na inscenizację. Małe uliczne przedstawienie. Co gorsza, ci młodzi ludzie pełni pasji, którzy chcieli organizacją flash mobu trochę elblążan zaintrygować i rozbawić, nie podjęli wyzwania, jakie rzuciły im dwie dziewczyny, które pierwsze o ustalonej porze rzuciły poduszkami w grupkę elbląskich flashmobowców. Skoro miała być to zabawa tylko i wyłącznie w swoim gronie, to równie dobrze można byłoby przeprowadzić ją na przydomowym trawniku.
      
       Może będzie lepiej
      
O wrażenia i refleksje po środowym spotkaniu przy fontannie zapytaliśmy Laurę, organizatorkę spotkania: - Przebieg akcji oceniam bardzo pozytywnie, jednak jej początek był trochę niedopracowany. Tworząc plan kolejnej, dopisywałam didaskalia, które będą wskazywały na to, jak się zachować, aby było to zgodne z ideą flash mobu. Z każdą kolejną próbą będziemy się doskonalić. W tym pomagają nam niewątpliwie krytycy skłaniający nas do autorefleksji i poprawy. Śmiało można stwierdzić, że dopiero się rozwijamy, a postęp idzie w dobrym kierunku. Marzeniem każdego organizatora jest całkowita synchronizacja i zamierzam je ziścić przy okazji kolejnego flash mobu 27 lipca.
       Nieco odmienne zdanie na ten temat ma Ewa, która przyszła na Plac Słowiański zachęcona pomysłem i samą ideą flash mobu: - To zbrodnia na flash mobie - krótko i dosadnie podsumowuje „Poduszkowców”. - I choć gratuluję młodym odwagi i pomysłu, to jednak to nie było to, czego oczekiwałam. Chciałam się dołączyć, a okazało się, że elbląscy flashmobowcy bawią się sami i nie chcą nikogo spoza swojej „paczki”.
      

 


       Oby więc zapowiadany przez organizatorkę następny flash mob udał się im lepiej niż ten ostatni. Powodzenia!
      
      

kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • O tak, autor artykułu wyłapał kwintesencję :) Gratuluję Panu :) Czymkolwiek to było, jednej rzeczy na pewno nie przypominało- Flash MObu :D :D :D
 • smiech na sali
 • JASNOŚĆ Może tak w ramach "Flasz Moba" zbierzecie się na Gęsiej górze vel Pomniku i posprzątacie dookoła teren?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JASNOŚĆ(2009-07-04)
 • ale akcja o ktorej nikt nie słyszał takie zapowiedzi trzeba bardziej naglosnic bez przesady ale koro dowiedzialy sie o niej 2 dziewczyny to chyba ciut za malo jak na 140 tysieczne miasto; /
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zabawowy czlowiek(2009-07-04)
 • Gratuluję odwaznego, jak na Elbląg pomysłu. Moze wypromuje to Plac slowianski - wokol fontanny jako centralne miejsce spotkan i mniejszych imprez w miescie, miejsce na kramiki z pamiatkami, obrazami, starociami, miejsce dla elblaskich artystow roznej masci, itp. / jak np na Monciaku w sopocie / a nie parking dla aut, jak obecnie.
 • Nudzi sie ludziom po prostu. Sa wakacje to i wymyslaja glupoty. .. Po co to komu?Czy zawsze musimy wszystko malpowac z zachodu?Madrze ktos napisal moze by sie tak pospotykali w miejscach gdzie jest brudno i posprzatali troche. Byloby praktyczniej, czysciej i poczucie ze sie cos zrobilo pozytecznego ale czasy czynu spolecznego juz dawno minely bo to przymus bo to niesluszne i niedobre. Dobre sa za to glupoty z zachodu czyli jackass, flash moby i inne wynalazki niczego praktycznego nie wnoszace a szkoda. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kingdom(2009-07-04)
 • pani ze zdjęcia 10 ma większego bica niż na napince :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kulturysta(2009-07-04)
 • Kingdom może Ty pojdziesz tam posprzątać :) dzisiaj taka ładna pogoda. Są wakacje, niech ludzie młodzi się bawią a nie marudzą jak Kingdom przed komputerem. Gratulacje, czekam na kolejne podobne flashmoby :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DJ. key(2009-07-04)
 • DJ Key- prawei flash moby? Czy jednak czekasz na prawdziwe flash moby?; >
 • pojechalbym posprzatac ale karecie odpadly kolka. ..
 • Do Pani na przedostatnim zdjęciu na pierwszym planie w blond włosach - Jesteś śliczna :-)
 • Jakie miasto, takie bitwy na poduszki. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ja tutejszy(2009-07-04)
Reklama