UWAGA!

Prezydent prosi o 1%

Elbląg, Prezydent prosi o 1%
Fot. Anna Dembińska.

Tradycyjnie już prezydent Elbląga Henryk Słonina wystosował list do Elbląga z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Drodzy Elblążanie
       Zwracam się do Państwa z prośbą o chwilę zastanowienia, gdy dokonywać będziecie swego rocznego rozliczenia podatkowego. Dzięki zmianom w polskim systemie podatkowym możemy spowodować (nie uszczuplając własnych dochodów), że w naszym mieście pozostaną poważne środki pieniężne. Będzie to możliwe, gdy w swej deklaracji podatkowej dokonacie Państwo darowizny na jedną z organizacji pożytku publicznego. Pozyskać w ten sposób możemy wspólnie kwotę ponad miliona złotych. Pieniądze te pozostaną w dyspozycji działających w naszym mieście organizacji pozarządowych, które wielokrotnie dowiodły, że potrafią mądrze i po gospodarsku je wykorzystywać.
       Do Państwa należy decyzja, jaki cel zechcecie wspomagać Waszą darowizną. Możliwości są tu bardzo różnorodne. Osoby szczególnie wrażliwe na potrzeby ludzi chorych, niedołężnych mogą wspierać organizacje działające w tych środowiskach. Swój 1 % można przekazać również na wsparcie organizacji zajmujących się opieką paliatywną lub na potrzeby dzieci i młodzieży, a także wspomóc środowisko niepełnosprawnych elblążan. Wszyscy, którym szczególnie zależy na rozwoju kultury lub sportu, mogą swą darowizną uatrakcyjnić działalność tych środowisk. Słowem, każdy z nas może i powinien znaleźć taką sferę życia i funkcjonowania miasta, którą dzięki swemu wsparciu może ożywić i uatrakcyjnić.
       Elblążanie wielokrotnie okazywali swe serce i ofiarność, gdy chodzi o pomoc potrzebującym. Państwa wsparcie zawsze było dobrodziejstwem dla wielu mieszkańców naszego miasta. Dlatego w imieniu wszystkich potrzebujących i osób działających w organizacjach pożytku publicznego, a także swoim własnym proszę wszystkich Państwa o zrozumienie tej inicjatywy i życzliwe jej przyjęcie. Ten gest społecznej solidarności będzie najlepszym dowodem humanitaryzmu elblążan.
      
       Licząc na Państwa zrozumienie i przychylność
      
       Z poważaniem
      
      
      
Prezydent Elbląga Henryk Słonina
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama