UWAGA!

Przed nowym rokiem szkolnym w Zespole Szkół Gospodarczych

Elbląg, Maria Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu.
Maria Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu.

W ubiegłym roku szkolnym w 24 oddziałach uczyło się u nas 650 uczniów - mówi Maria Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. - Nowy rozpoczniemy w 20 oddziałach ze stanem 570 uczniów, a przebieg naboru wykazał, że nasza oferta kształcenia cieszy się powodzeniem wśród absolwentów szkół podstawowych, i to nie tylko z Elbląga.

- W obiekcie szkoły jeszcze trwają przygotowania do inauguracji nowego roku nauki - przyznaje dyrektor. - Pierwsi do szkoły, już w nadchodzący poniedziałek, wrócą po wakacjach poprawkowicze. To 6-7 procent naszych uczniów, a główną przyczyną poprawek, które zmniejszyły im radość z wakacji, było opuszczanie zajęć lekcyjnych. Mamy nadzieję, że po takich doświadczeniach nowy rok szkolny rozpoczną oni z większymi motywacjami do nauki. Nabór nowych uczniów potwierdził trafność kierunków kształcenia młodzieży w szkole zawodowej, jest też wielu kandydatów do zawodów technika: kucharza, żywienia i gospodarstwa domowego, usług gastronomicznych. Nie udało się natomiast, nad czym ubolewamy, a z nami prowadzący zakłady gastronomiczne, pozyskać kandydatów do zawodu technika kelnera. W naborze przeważają elblążanie, ale jest także młodzież z miejscowości z terenu powiatu elbląskiego oraz z Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego i Dzierzgonia. Zamiejscowi nie będą mieli problemów z zakwaterowaniem w bursach szkolnych na terenie Elbląga. Nasza szkoła cieszy się uznaniem - stwierdza dyrektor. - Świadczą o tym choćby obserwowane tradycje w rodzinach. U nas zdobywali kwalifikacje zawodowe rodzice, a teraz uczą się tu ich dzieci. Mamy przypadek, że aktualnie troje rodzeństwa zdobywa zawodowe kwalifikacje w popularnie zwanym „gastronomiku”. Skoro mówimy o przywiązaniu do szkoły, to ja jestem jednym z wielu przykładów jej absolwentów, którzy po studiach wrócili do tej placówki, by uczyć zawodu młodzież. W zbliżającym się nowym roku szkolnym życzyłabym sobie i gronu pedagogicznemu spokoju, stabilności prawnej i bezpieczeństwa dla uczniów. Myślę, że to bezpieczeństwo, które staramy się zapewniać, zostanie dodatkowo i wymiernie podwyższone. Otrzymaliśmy wiadomość, że naszej szkole przydzielony został monitoring, a będzie zainstalowany jesienią. Uczniom szkoły życzę tradycyjnie dobrego zdrowia i motywacji do nauki - podkreśla Maria Dobosz.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • monitoring, teraz jeszcze bardziej bedzie można udawać że nbie ma problemu kamerki nic nie pokażą bo młodizez wyniesie się poza zasiek kamer a pani dyrektor zasnie z poczuciem dobrze spełnionej misji wszak czego oczy nie widzą. .. .a reszta niech sie martwią rodzice
  • Rodzice powinni kształtować postawy dzieci w domu. Jeśli to czynią, to z pewnością nie będą się martwić o ich zachowanie w szkole. A monitoring to dobra forma na dodatkowe zapewnienie bezpieczeństwa uczniów, zwłaszcza przed handlarzami narkotyków. To już sprawdzono, z dobrym skutkiem w kilku szkolach w Elblągu.
  • Pani dyrektor Maria Dobosz -moja byla wychowawczyni idealny człowiek na tym stanowisku dobra, uczynna, zawsze szla za nami w zaparte.
Reklama