UWAGA!

Teraz ja - Przedmiot: rozjeżdżanie trawników

 Elbląg, Przedmiot: rozjeżdżanie trawników

Elbląg z roku na rok staje się coraz nowocześniejszym, zadbanym i piękniejszym miastem. I jest to na ogół opinia ludzi „z zewnątrz”, przyjeżdżających tutaj po dłuższym okresie nieobecności. Mieszkańcy innych miast zazdroszczą nam m.in. dużej ilości zieleni: pięknych starych drzew, skwerów pełnych kwiatów, trawników, zieleńców i parków. A elblążanie?

Elblążanie nie wszyscy, niestety, dbają o ten bardzo urokliwy element architektury miejskiej. Są tacy, którzy z premedytacją, całkiem świadomie niszczą to, co kosztem dużego wysiłku odpowiednich służb miejskich i sporych nakładów finansowych (z naszych głównie podatków!) zostało utworzone i jest utrzymywane.
       Załączone zdjęcie pokazuje takie właśnie postępowanie. Fotka ta została zrobiona w sobotę, 2 października (również przez cały następny dzień kierowca tego auta parkował w ten sposób) przed PWSZ przy ul. Wojska Polskiego 1. Stanowi ona jedynie przykład, w jaki sposób „brać studencka” PWSZ traktuje zieleń w naszym mieście. Utworzone w trakcie niedawnej modernizacji ulicy trawniki są (głównie w okresie zjazdów: piątek – niedziela) przez nią nagminnie rozjeżdżane!
       I dzieje się tak całkowicie bezkarnie (nigdy, powtarzam: nigdy, nie widziałem tam interweniujących funkcjonariuszy Straży Miejskiej) i coraz bezczelniej. Nie wydaje mi się przy tym, aby takie postępowanie słuchaczy uchodziło uwadze uczelni. Ale gdy ma się na uwadze jedynie aspekt finansowy swojej działalności...
       Kiedyś, obok nauczania, uczelnie starały się także wychowywać, w przypadkach, gdy to było konieczne lub wskazane.
       PS: 5 minut drogi od PWSZ jest, generalnie w połowie swej auto-pojemności niewykorzystywany, parking przy markecie E.Leclerc.
      
      
Norden
Liczba publikacji: 8
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.0 2 39

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie autor - napisz Pan o braku miejsc parkingowych, i wtedy dodaj tę fotkę. Nie można patrzeć tylko na jedną stronę medalu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpodpisu(2010-10-06)
 • Trzeba było nie zamalowywać tablic. Ludziom dupska porosły że nawet minuta drogi pieszo może okazać się mordercza.
 • Wcale dużo środków nie potrzeba aby kupić i wkopać kilka słupków (najprostszy i najszybszy sposób) z rury ocynkowanej i zabezpieczyć pozostała resztę trawników. W naszym mieście nawet chodniki powinni w ten sposób separować od ulicy bo pieszy już ma coraz mniej miejsca na chodzenie a zwłaszcza gdy pcha wózek z dzieckiem.
 • no właśnie, może lepiej napisać o braku miejsc parkingowych na osiedlach? Miasto to miasto, nie oczekujmy oazy zieleni, a piękny zielony trawnik od szczytu budynku gdzie nie ma okien, wygrodzony słupkami to naprawdę zajefajna sprawa. A kilka samochodów mieszkańców bloku staje. .. no własnie, gdzie popadnie, bo zamiast miejsc parkingowych mają piękny zielony trawnik.
 • Autor moim zdaniem się ośmiesza. Proponowanie parkingu E. Leclerc, który jest przeznaczony tylko dla klientów to jak powiedzieć że skoro są wolne miejsca na prywatnych posesjach to studenci powinni tam parkować. Biadolenie i tyle. Ja raczej zapytam, czy uczelnia zapewnia ilość miejsc parkingowych niezbędną dla swoich klientów - jak siie to wymag od marketów?
 • Urzędy w Elblągu nie zapewniają a szkoła ma zapewnić?
 • Panowie POLICJA i STRAŻ MIEJSKA !Macie w ręku prawo, które działa od kilku dni. Do roboty!Wlepiac mandaty, moze "kierowcy ' sie nauczą nie zostawiać "swych cudeniek na 4 kółkach ' byle gdzie.
 • Sorry, trochę z innej beczki. Ktoś wie, w jakich dniach bedzie cyrk w Elblągu?Z góry dzieki.
 • Ogólnopolski cyrk do 21 listopada
 • moim zdaniem autor to medium wie kiedy co i jak powinien bys sledczym w policji:D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bambucza(2010-10-06)
 • U mnie pod blokiem wieczorem nigdy nie ma gdzie zaparkowac. .chyba na parkingu podlegajacym pod inny blok gdzies cos sie znajdzie. .Lokatorzy sasiednich blokow parkuja na moim parkingu wiec jak nie ma miejsca nie gardze zielona trawka. .mam to gdzies bo nie bede parkowal tam gdzie nie powinienem. .
 • no przecież weszły w życie nowe przepisy! muhahahaha! tylko że u mnie pod blokiem jak auta stały na trawie tak stoją do dzisiaj, całe i rozbite! muhahahaha!
Reklama