UWAGA!

Przenieś się w czasie w muzeum

 
Elbląg, Zajęcia odbywają się m.in. wikińskiej chacie
Zajęcia odbywają się m.in. wikińskiej chacie (fot. Michał Skroboszewski)

Kto nie marzył o tym, aby cofnąć się w czasie? Można to zrobić podczas zajęć w elbląskim muzeum. W każdy wtorek, środę i czwartek do końca wakacji można się przenieść do średniowiecznego Elbląga lub poczuć ducha wikińskiego emporium Truso. - Staramy się pokazać najmłodszym uczestnikom interesujące dzieje Elbląga - mówi Piotr Adamczyk z muzeum.

Zajęcia zaczynają się od spaceru po... zamku. Piotr Adamczyk opowiada anegdoty z czasów, gdy w mieście stała krzyżacka warownia. Dzieci w tym czasie oglądają eksponaty muzeum.
       - Dawkujemy wiedzę. Nie wszystko od razu. Dziś tematem przewodnim jest zamek, ogladamy więc wystawy związane z zamkiem - wyjaśnia Piotr Adamczyk.
       Dzieci przygotowują z kartonu makietę zamku, młodsi uzupełniają kolorowanki. W planach jest jeszcze pieczenie podpłomyków i lepienie z gliny. A przed wikińską chatą przygotowano plac do gier ruchowych. Można rzucać podkową, pograć w kręgle, duże bierki. Jest też hazardowa gra z czasów średniowiecznych Nuces Castellatae. Można wygrać (albo przegrać) orzechy.
       - Jesteśmy uzależnieni od pogody. W czasie deszczu przenosimy się do budynku muzeum - dodaje Piotr Adamczyk.
       Na zmęczonych czeka strefa odpoczynku. Pomiędzy drzewami wiszą hamaki, na których można oddać się błogiemu lenistwu. Można wypożyczyć gry planszowe. Miękkie pufy czekają na chętnych – świetna propozycja spędzenia wolnego czasu z dala od zgiełku miasta.Zajęcia odbywają się w każdy wtorek, środę i czwartek na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno- Historycznego w godziniach 11-13. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl sprawuje patronat medialny nad Muzeum Archeologiczno-Historycznym
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama