UWAGA!

Przybędzie aktywnych przejść dla pieszych

 Elbląg, Jedno z aktywnych przejść ma powstać na ul. Brzeskiej
Jedno z aktywnych przejść ma powstać na ul. Brzeskiej (Fot. UM w Elblągu)

W Elblągu mają pojawić się kolejne aktywne przejścia dla pieszych. Z programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji miasto otrzyma 100 tys. zł dofinansowania na ten cel.

Gdzie mają pojawić się takie przejścia? Chodzi o ul. Mickiewicza (skrzyżowanie z ul. Sochaczewską) i przy ul. Brzeskiej (na wysokości bloku nr 28). W ramach Budżetu Obywatelskiego takie aktywne przejście powstanie też przy ul. Mickiewicza w pobliżu skrzyżowania z Wojska Polskiego.

- Te lokalizacje charakteryzują się dużym natężeniem ruchu pieszych i pojazdów. Są to przejścia bez sygnalizacji świetlnej, zlokalizowane w bliskiej odległości od jednostek użyteczności publicznej, w tym szkół i obiektów sportowych. Projekt jest kontynuacją działań zwiększających bezpieczeństwo pieszych zrealizowanych w poprzednich latach – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Projekt to kontynuacja działań na rzecz bezpieczeństwa pieszych realizowanych w poprzednich latach.

Przypomnijmy, że aktywne przejścia dla pieszych są już na ulicach Nowowiejskiej, Bema, Odrodzenia, przy placu Słowiańskim i na al. Grunwaldzkiej.

Warto dodać, że pewne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych będą podejmowane w naszym mieście także dziś (18 września) przy przejściu dla pieszych na ulicy Hetmańskiej (skrzyżowanie z Giermków).

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wspólnie z uczniami klas mundurowych będą malować piktogramy z przekreślonym telefonem komórkowym – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Inicjatywa jest związana z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu w ramach działań związanych Dniami Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

oprac. TB na podst. inf. UM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama