UWAGA!

Rodzinny piknik na bulwarze

 Elbląg, Rodzinny piknik na bulwarze
(fot. Anna Dembińska)

Na Bulwarze Zygmunta Augusta wyrosło dzisiaj unijne miasteczko. Swoją ofertę prezentuje około 20 stowarzyszeń z całego województwa, które w ostatnich 10 latach pozyskały unijne fundusze. Ze wszystkich atrakcji rodzinnego pikniku można korzystać bezpłatnie. Zobacz zdjęcia.

Pierwszomajowy rodzinny piknik potrwa jeszcze do godz. 18.30. Na scenie swoją twórczość prezentują artyści z całego regionu, a w namiotach rozstawionych wzdłuż Bulwaru Zygmunta Augusta można skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i całych rodzin oraz zapoznać się z działalnością regionalnych stowarzyszeń. Jednym z nich jest Kacze Bagno, ośrodek między Ostródą a Nowym Miastem Lubawskim, który organizuje warsztaty dla młodzieży.
       - Zajmujemy się edukacją nieformalną, organizujemy warsztaty teatralne, uczymy grać na bębnach afrykańskich, chodzić na szczudłach. Przyjeżdżają do nas zorganizowane grupy młodzieży, na przykład podopieczni ośrodków pomocy społecznej, ale też ostatnio młodzież z prywatnego liceum z Warszawy. Uczymy ich poprzez takie warsztaty komunikacji z rówieśnikami, umiejętności interpersonalnych. Są u nas dwa, trzy dni, przez ten czas uczą się pracy w grupie – opowiada Michał Łapiński, szef ośrodka Kacze Bagno. - Ośrodek dostałem od ojca, rozwijam go między innymi dzięki unijnym funduszom. Założyliśmy stowarzyszenia, fundacje i lokalną grupę wsparcia, które pozyskują środki z zewnątrz.

  Elbląg, Rodzinny piknik na bulwarze
(fot. Anna Dembińska)


       Przez 10 lat wiele zmieniło się także w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci z Morąga. - Pierwszy projekt realizowaliśmy dokładnie 10 lat temu i to z partnerem z Malty. Obecność w Unii bardzo ułatwiła współpracę międzynarodową, nawiązywanie kolejnych kontaktów – mówi Krystyna Sałak z TPD w Morągu. - Najwięcej na integracji skorzystali ci młodzi ludzie, którzy z nami współpracują. Połowa z nich poszła na studia związane z animacją kulturalną. Chcą być animatorami i robić coś dobrego dla mieszkańców.
       Po godzinie 16 przy Bulwarze Zygmunta Augusta zacumowały luksusowe łodzie motorowe. Kilkadziesiąt osób z kraju i obwodu kaliningradzkiego przypłynęło do Elbląga na coroczny zlot, organizowany przez producenta łodzi ze Straszyna. Zostaną w naszym mieście do soboty rana. 
      
      

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak Polacy zbiednieli przez 10 lat
 • Polska rozkwitała w latach 1997 - 2004,to wówczas rozwinęliśmy się nieprawdopodobnie i mieliśmy nieograniczone perspektywy rozwoju i. .. .wszystko wzięło w ch. .. :-( Od 2007 r. dług 3.000.000.000 (trzy BILIONY złotych, ukryty ponoć 8 milionów) - nie do spłacenia przez kilka kolejnych POKOLEŃ. .. :-( ŻAL, SMUTEK i TRAGEDIA NARODOWA, a nie powód do świętowania!
 • Hała, gdzie te tłumy was popierające?????
 • szkoda ze tak mało fotek daliscie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  .................(2014-05-01)
 • Witaj Premierze. .. na totalnym zadupiu Europy. .choć dzięki Tobie w końcu moglem wyjść z dzieckiem na spacer. .bo coś sie działo. .!! He, he, ,a tak ogólnie to wieje w Elblągu NUDĄ !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Muzyk64(2014-05-01)
 • fajna impreza ale pogoda ch. .. .. Dorośli w kurtkach, a maluszki na scenie w krótkich rekawkach:(
 • Jak to Polacy zbiednieli ???? A trudno gdziekolwiek o miejsce do zaparkowania samochodu.
 • Jak nie było rzucania jajek w Pana premiera to po co ludzie tam szli?
 • Piknik rodzinny na którym dureń z Bartoszyc śpiewał: " Hera, Coca, Hasz, Lsdi, ta zabawa po nocach się śni " Świetny kawałek i tekst propagujący harmonię w rodzinie, dążenia ambicionalne unijnej młodzieży jako pochwałę osiągnięć EU w dziedzini ochrony przed narkorykami i troskę o zdrowie pschychiczne społeczeństwa. Zabrzmiało jak nowoczesny hymn EU nawet kalskali. Zastanawaiam sie czy społeczność jest tak skretyniała, czy nie widzi, ze 20% modzieży jest chore psychicznie od narkotyków i nadużywania alkoholu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Ziemianin(2014-05-05)
 • Czy gdzieś na bulwarze albo w pobliżu jest jakiś bar rybny gdzie można sobie zjeść świeżo złowioną i usmażoną rybę tak jak w Gdańsku? Elbląg jest blisko z jednej strony Warmii i Mazur gdzie jest tysiące jezior, a z drugiej strony Zalew Wiślany i Bałtyk. Powinno być pełno takich gadżetów kojarzących się z jeziorami i z morzem. Może jeszcze jakaś replika łodzi wikingów z czasów Truso?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  piratJackSparrow(2014-05-06)
Reklama