UWAGA!

Rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności

 
Elbląg, Rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności

Żywa choinka czy sztuczna? Zupa grzybowa, rybna czy barszcz czerwony? Prezenty do 50 czy do 100 złotych? Osoby potrzebujące mają przed świętami nieco inne dylematy: ciepły posiłek czy ciepłe ubranie? W ferworze świątecznych zakupów nie zapominajmy o najuboższych. Już 1 grudnia rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności. Organizatorem wydarzenia jest Federacja Polskich Banków Żywności. Dodajmy świętom smaku!

W zeszłym roku podczas Świątecznej Zbiórki Żywności w Elblągu zebraliśmy 7,6 tony produktów spożywczych, a jedzenie ze zbiórki trafiło do podopiecznych ponad 20 organizacji charytatywnych. Obecna zbiórka w Elblągu będzie prowadzona we wszystkich supermarketach sieci Biedronka, Lidl, Stokrotka, Va bank, Piotr i Paweł, a także w Tolkmicku, Młynarach, Suchaczu i Starym Polu. Ponadto na rzecz Banku Żywności w Elblągu prowadzić będą zbiórkę pracownicy marketu Tesco w Nowym Dworze Gdańskim.
       Przy koszach staną wolontariusze ze szkół i organizacji pozarządowych, w transporcie zebranych produktów pomogą elbląskie firmy. Zebrana żywność zostanie przekazana organizacjom charytatywnym, które przygotują paczki świąteczne dla swoich podopiecznych. Mamy nadzieję, że te paczki będą obfite.
       - Pomóc może każdy i każda pomoc ma znaczenie. By odmienić czyjś los, często wystarczą małe dobre gesty wielu ludzi, które zsumowane, przynoszą realną i odczuwalną poprawę w życiu innych osób – podkreśla Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności. - Obecnie najpotrzebniejszymi produktami są mąka, olej, cukier, konserwy, przetwory warzywne i owocowe, słodycze oraz bakalie.
       Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.” - Oczywiście nie o sam smak tu chodzi, ale o to, żeby nie było osoby, która będzie miała na święta pusty stół. Mieszkańcy naszego regionu zawsze wykazywali się empatią, toteż sądzimy, że i teraz nie pozostawią bez pomocy swoich ubogich, często opuszczonych przez bliskich współmieszkańców. Podzielenie się jedzeniem w tym świątecznym czasie na pewno każdemu darczyńcy też sprawi radość – mówią pracownicy Banku Żywności w Elblagu.
       Wszystkie szczegóły na temat Banków Żywności oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie. Można tam znaleźć też listę sklepów, w których będzie prowadzona zbiórka.
      
Teresa Bocheńska, Elbląski Bank Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama