UWAGA!

Sezon na kontrole pieców grzewczych

 Elbląg, Sezon na kontrole pieców grzewczych
Fot. Straż Miejska w Elblągu

Dawniejsze przepisy określały okres między 15 października, a 25 kwietnia, jako sezon grzewczy. Dziś to pojęcie nie posiada ram czasowych, jednak to właśnie dziś jest 15 października, więc Straż Miejska w Elblągu informuje, że rozpoczyna częstsze kontrole elblążan pod kątem spalania niedozwolonych surowców - śmieci.

Do kontroli domowych pieców uprawnieni są strażnicy Straży Miejskiej w Elblągu na podstawie wydanego przez Prezydenta Miasta Elbląg upoważnienia.

Strażnicy mogą wejść na teren nieruchomości prywatnej w godzinach 6:00 – 22.00. Natomiast, gdy jest to teren, na którym prowadzona jest działalność gospodarcza, to będzie to możliwe przez całą dobę.

Jeżeli nie zezwolimy na przeprowadzenie kontroli, to popełniamy przestępstwo z art. 225 Kodeksu karnego zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

W miesiącu październiku strażnicy miejscy przeprowadzili 33 kontrole posesji (mieszkalnych oraz lokalnych firm). W 10 przypadkach kontrola wykazała nieprawidłowości, w związku z tym nałożono 10 mandatów karnych.

Straż miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dla jednych opał, dla innych śmieci
 • A kiedy zajmiecie się sadzą z największych trucicieli z elektrociepłowni i epec-u ? Zdjęcia czarnej smoły z kominów tych firm są na bieżąco wstawiane w necie ? Strach was obleciał firmę ruszyć ale do pojedynczego obywatela to kozaki ?
 • Taa, ale dla jednych i drugich za to rak gwarantowany, to jest zabijanie innych na raty, dzieci i starsze osoby w pierwszej kolejności, powinno się publikować mordy takich ludzi, możnaby przynajmniej takiej zbrodniczej mendzie się przyjrzeć, często takie tyki wyglądają jak no to normalni ludzie,
 • Do 22 to lipa. Zajedzcie na Bartniczą od czasu do czasu po 22.Tylko w maskach. Bo w ramy walniecie. Nawet latem smród leciał, że okna trzeba było w ciepłocie zamykać. Nareszcie się biorą za trucicieli którzy. palą opony, oleje, szmaty i inne świnstwa. Chociaż najbardziej kombinują właśnie ci z prywatnych posesji. Ale też ci w starych ruderach ZBK.
 • Straz miejska nie ma prawa wejsc na teren prywatny bez zgody wlaciciela. Jedynie moze zrobic to w asyscie policji i prosze nie wprowadzac ludzi w blad.
 • Nie wpuszczenie strazy miejskiej na teren prywatny nie ma nic wspolnego z utrudnianiem kontroli i przestemstwem z art. 225 kodeksu karnego. Po pierwsze jako wlasciciel nie mam obowiazku wpuszczac na teren prywatny straznikow miejskich ani polucjantow bez nakazu by Ci dokonali kontroli. A po drugie kontrola moze sie odbyc bez wejscia na teren prywatny. Majac piwyzsze na uwadze prosze ludzi nie wprowadzac w blad.
 • Likwidować kopciuchy? Co mają poradzić starsi ludzie, którzy ledwo żyją od pierwszego do pierwszego? Za co mają wymienić piece? Śmieszna dotacja 2000zł, a instalacja grzewcza przed pandemią dla 37 metrowego mieszkania 13-15 tysięcy. Gaz drogi, prąd jeszcze droższy, kto tym ludziom zapłaci rachunki? Oczywiście ekologia jest ważna ale nie za wszelką cenę. Wielkie hasła samochody na prąd, bo ekologia, a prąd z węgla.
 • A co z mieszkańcami gminy? Kogo mamy prosić, kiedy sąsiad pali odpadami ze stolarni? Wszystkie instytucje mają to w Duuuzym poważaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wieśniak(2021-10-17)
 • przy Górnośląskiej non stop palą śmieciami, albo wcześnie rano o 5 albo wieczorem, masakra i nikt nad tym nie panuje