UWAGA!

Składajmy wnioski do Zielonego Budżetu w Elblągu

 Elbląg, Składajmy wnioski do Zielonego Budżetu w Elblągu

Wystartował Zielony Budżet w Elblągu. Do podziału jest 30 tysięcy złotych na nowe nasadzenia roślinne na terenie Elbląga. O tym, jak zostaną wydane, zdecydują elblążanki i elblążanie. Propozycje można składać do 30 kwietnia.

Już po raz drugi z inicjatywy grupy Bez Lipy Miasto Elbląg przekazuje pulę pieniędzy na pomysły mieszkańców na zazielenianie Elbląga. W II edycji do podziału jest 30 tysięcy złotych. Propozycje mieszkańców realizowane w ramach Zielonego Budżetu będą mogły mieć wartość do 5000 zł.

- Warto rozejrzeć się dookoła i zastanowić się, gdzie w naszej okolicy przydałoby się więcej zieleni i złożyć wniosek – zachęca Karolina Śluz z grupy Bez Lipy, inicjatorka Zielonego Budżetu w Elblągu. – Mogą to być propozycje obsadzania ścian pnączami, łąki kwietnie, tworzenie małych zielonych przestrzeni oraz inne trwałe nasadzenia.

Jak złożyć wniosek? Zielony Budżet jest podobny do Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy składają wnioski, następnie są one analizowane przez urzędników. Te, które przejdą pozytywną weryfikację, są poddane głosowaniu wśród mieszkańców Elbląga.

Aby złożyć wniosek do Zielonego Budżetu miasta Elbląga, należy wypełnić formularz, który można pobrać na stronie www.elblag.eu oraz www.gok.elblag.eu - zakładka OCHRONA ŚRODOWISKA - ZIELONY BUDŻET.

Formularz można złożyć:

- W wersji papierowej osobiście do pokoju nr 100 w Urzędzie Miejskim w Elblągu,

- poprzez przesłanie pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg z adnotacją „Zielony Budżet 2022”,

- wysłać, wypełniony elektronicznie poprzez skrzynkę ePUAP,

- wysłać wypełniony elektronicznie na adres e-mail: zielonybudzet@umelblag.pl.

Do formularza projektu należy obowiązkowo dołączyć mapę (rysunek sytuacyjny) obszaru na którym ma być realizowane zadanie. Mapa może mieć dowolną formę tj.: odręcznie narysowana, zdjęcie działki, screen z map FAQ internetowych. Najważniejsze jest dokładne wskazanie miejsca nasadzeń, przy rysunku odręcznym warto wskazać odniesienie względem punktu charakterystycznego.

 

Do zrealizowania projektu konieczne jest wskazanie adresu oraz dokładnego numeru działki. Aby sprawdzić numer działki można skorzystać z portalu mapowego Miasta Elbląg. Gdzie mogą być realizowane nasadzenia?

 

Zadania do Zielonego Budżetu miasta Elbląga powinny być zlokalizowane na terenie:
       1. Będącym własnością miasta Elbląga;
       2. Będącym własnością Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym miasta Elbląga,
       3. Na terenach prywatnych – wymagane dołączenie zgody wszystkich właścicieli działki.

Regulamin, harmonogram oraz pytania i odpowiedzi dotyczące Zielonego Budżetu w Elblągu znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w programie Zielony Budżet. Razem zazieleniajmy Elbląg!

Karolina Śluz, grupa Bez Lipy

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Miasto wyprzedaje trawniki deweloperom, więc niedługo już nie będzie gdzie sadzić drzew w mieście. Wszystko zabetonują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  _Maciej(2022-04-04)
 • Klarra Już nowy Zielony Budżet... A gdzie jest wykonane zadanie z Zielonego Budżetu 2021 r. "Mini ogród deszczowy Park Kajki" ?? Będzie realizacja? Czy jest w ogóle sens angażowania Elblążan w projekty Urzędu Miasta skoro nie realizują zadań z poprzednich lat?
 • @Klarra - Mini ogród deszczowy w Parku Kajki będzie realizowany wkrótce. Jak wiadomo, rośliny potrzebują być sadzone w odpowiednim dla siebie czasie, aby mogły wyrosnąć skutecznie. Na profilu Fb Bez Lipy poinformujemy jak tylko to zadanie zostanie zrealizowane. Pozdrawiam.
 • Służby miejskie mają mapy infrastruktury podziemnej, gdzie nie można sadzić drzew, krzewów. Wszystkie inne tereny powinni zazielenić.
 • Zazielenianie miasta powinno być obowiązkiem, priorytetem Zarządu Miasta.
Reklama