UWAGA!

Służą na każdym froncie

 Elbląg, Porad udziela Izabela Sosnowska-Grynberg
Porad udziela Izabela Sosnowska-Grynberg (fot. mł. chor. Krzysztof Moliński)

Stan epidemii COVID-19 dla większości z nas jest sytuacją trudną. Mierzymy się bowiem z przeciwnikiem, którego nie znamy. Dla osób, które odczuwają niepokój, nie radzą sobie ze stresem uruchomiona została wojskowa bezpłatna infolinia. Dyżur telefoniczny pełni również psycholog 16. Pułku Logistycznego w Elblągu.

Wiele osób nie radzi sobie ze stresem, ciężko znosi izolację, a także napływ – często wykluczających się - informacji. Wsparciem służy wojsko. Na polecenie Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły specjalną infolinię, z całodobowym i bezpłatnym wsparciem psychologów.

Do tej cennej inicjatywy włączyły się wojska operacyjne. Wspiera ją 16. Dywizja Zmechanizowana, a także podległy jej 16. Pułk Logistyczny w Elblągu. Psycholog-konsultant dowódcy ds. psychoprofilaktyki Izabela Sosnowska-Grynberg pełni dyżur pod bezpłatnym nr telefonu 800-100-102. Tłumaczy, uspokaja, radzi. Każdy, kto przeżywa kryzys, odczuwa lęk związany z poczuciem braku kontroli, a także z nową, nieznaną sytuacją, jaką jest epidemia koronawirusa może zadzwonić po pomoc psychologiczną. Udzielana jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.- Służymy na każdym froncie – zapewnia dowódca 16 plog. płk Piotr Pankowski.

 

 

por. Rafał Buczyński, oficer prasowy 16plog
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama