UWAGA!

Śmieciowy problem na Chopina (Napisali do nas)

 
Elbląg, Śmieciowy problem na Chopina  (Napisali do nas)
(fot. Czytelnik)

Postanowiłem napisać do redakcji portEl w pewnej śmieciowej sprawie. Niby nic nadzwyczajnego, bo każdy z nas, mieszkańców Elbląga, produkuje śmieci. Ale... problem ten istnieje od ponad roku.

Śmieci widoczne na zdjęciu leżą sobie w najlepsze, ubogacając krajobraz przy ul. Chopina przy garażach. Wielokrotnie już interweniowaliśmy w Urzędzie Miejskim, dzwoniliśmy też do Straży Miejskiej. Niedawno na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej obiecano nam, że śmieciami tymi, a konkretnie ich uprzątnięciem, zajmie się zarządca nieruchomości przy ul. Krzyżanowskiego 3. Niestety, bez efektu. Owszem, kilkakrotnie przyjeżdżał pan samochodem do wywozu śmieci dużych gabarytów z firmy Cleaner. Przyjechał, wysiadł z auta, popisał coś w zeszycie, wypalił papierosa i... odjechał, a śmieci pozostały i nadal ich przybywa. W części te śmieci pochodzą także od właścicieli garaży.
       Jeśli tak ma funkcjonować w rzeczywistości ta "super ustawa śmieciowa" i podwyżki cen wywozu śmieci w Elblągu, to może pan prezydent Wróblewski zabierze sobie te śmieci osobiście, skoro podniósł opłaty ?
       Jedyna nadzieja w redakcji portEl.pl by nagłośnić problem, bo do dziś dnia, od ponad roku, nikt tych śmieci nie zabrał. A skoro tak, to może gdy przestaniemy płacić za wywóz śmieci, Urząd Miejski zauważy problem?
Mirosław Floryński

       Od redakcji: 
Publikujemy list Czytelnika z nadzieją, że to wystarczy, by śmieci zniknęły. Wysłaliśmy też pytania w tej sprawie do Urzędu Miejskiego. 
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie wystarczy, że śmieci znikną po opublikowaniu artykułu (a tak zapewne bedzie). Pojawia się znowu. Nie tylko tu. Ale na wielu innych osiedlach. Ja segreguje a mój sąsiad z bloku wrzuca jak popadnie. Cała ustawa śmieciowa jest o kant d rozbić. I wcale się nie dziwię że nie segreguje gdy właśnie ta ów wybitna firma z facetem z papierosem w ustach młóci w śmieciarce szkło z plastikiem itd... wszystko w jeden wór, w jedną śmieciarkę. Mam taki widok co środę mimo iż pojemniki oznaczone są etykietami, wszystkie są zgarniane w jeden "bak" śmieciarki. Ja tylko zapytam SKĄD PODWYŻKA ZA WYWÓZ ŚMIECI?!!! I PO CO SEGREGOWAC SKORO OD SEGREGACJI SĄ WŁAŚNIE ODPOWIEDNIE INSTYTUCJE?? W końcu to zakłady powinny SEGREGOWAC śmieci które zabierają a nie mieszkaniec który musi mieć minimum 2 śmietniki w domu pod zlewem. Opłaty wzrosły a my jesteśmy klientami.. więc może wszelkie instytucje wezmą się do roboty i zaczną SEGREGOWAC.
 • Nasz klient nasz pan. Pora się zbuntować bo to przechodzi ludzkie pojęcie.
 • A tak niedawno na sesji Rady Miasta Wróblewski gardłował słuszną,jego zdaniem, podwyżkę cen odbioru odpadów komunalnych,innymi słowy- śmieci. Na cóż nam taki prezydent Elbląga,skoro nawet że śmieciami sobie nie radzi w mieście?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  4
  / Alojzy/(2017-04-06)
 • "W części te śmieci pochodzą także od właścicieli garaży" Nie ma jak to syfić na własnym podwórko, a możne problem leży w tym ze śmieci trza zanieść do "punktu odbioru" a nie gdzie popadnie. Kapnąć w dupę sąsiadów zrobić akcje sprzątającą i i będzie porządek !
 • Jedni syfią, drugim to nie przeszkadza, a jednostce zależy na czystości. Jakie oburzenie jest u palaczy gdy zwracam im uwagę gdy rzucą kiepa na ziemię, asfalt etc. A policja? Nic nie może twierdząc, że to kwestia właściciela terenu, śmiech na sali. Robie to i nadal będe tępił syfiarzy.
 • Tragedia. Ja też mam problem ze śmieciami na Słonecznej stoją pustostany - lokale po bylym weterynarzu po bylej droderii krawcowej - wszystko to stoi puste - wieczorami zbierają się tam pijaki i obszczymurki bo w pobliżu w jednym z pustych lokali wstawili maszyny do gier no o śmiecą - pelno butelek i innego syfu a obok są male dzieci w przedszkolu ???? może redakcja dowie się co miasto planuje w miejscu pustostanów ? te lokale nawet nie są na wynajem !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  martam(2017-04-06)
 • Skończyły się czasy kiedy frajerzy z MPO brali gabaryty za friko :) ? Cleaner za wszystko każe płacić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  chopinalia(2017-04-06)
 • Ludzie jak widzicie, że Wam śmiecą pod oknem to pogońcie dziadów! Przecież Wróblewski nie jest na każdym podwórku, sami musimy dbać o swoje sąsiedztwo bo to świadczy o nas samych.
 • Na Google Earth z 2013 roku widać że ten problem już wtedy istniał. I na zdjęciach widać jak dwie babki targają coś z ogrodu aby wzbogacić istniejąca kupę śmieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  znajdżnamapie(2017-04-06)
 • Wystarczy postawić smietnik. Kur..... Jakie to proste
 • Nie tylko śmieci przy śmietnikach, ale również w przydomowych ogródkach na tejże ul. Chopina. Żadnego wstydu i przyzwoitości. Moje, więc może być syf. zarządcy mogliby d. ruszyć, a tym, co nie urrzymują porządku nie tylko walić mandaty, ale też odbierać te ogródki, albo przynajmniej zagrozić takimi konsekwencjami.
 • W ogródkach to akurat jest czysto.
Reklama