UWAGA!

Sportowa „Trójka” wystartowała

 
Elbląg, Inauguracja roku szkolnego odbyła się na stadionie przy ul. Agrykola
Inauguracja roku szkolnego odbyła się na stadionie przy ul. Agrykola (fot. Anna Dembińska)

- Jeszcze dziś do szkoły zgłosiło się ośmioro rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje dzieci – powiedziała nam Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, która dziś wznowiła działalność. Rok szkolny rozpoczęło tutaj 150 dzieci, na początek piłkarze i tancerze. Zobacz zdjęcia.

Reforma oświaty wymusiła wygaszenie Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola. Jednocześnie Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego będzie się mieścił w Elblągu. I tak ponownie po latach w murach przy ul. Agrykola zagościła „trójka”, tym razem jako Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.
       - Głównym kierunkiem w tym roku będzie piłka nożna i taniec. W przyszłym roku rozszerzymy działalność. Nie ukrywam, że mam ambicje stworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego – mówiła Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3.
       Na dziś wiadomo, że koszykówką i piłką ręczną będą nadal zajmowały się odpowiednio Szkoła Podstawowa nr 11 i Szkoła Podstawowa nr 9. - Natomiast bardzo mocno myślimy o piłce siatkowej – wyjaśniła Hanna Szuszkiewicz.
       Póki co w szkole będą rządzić piłkarze. W szkole brakuje tylko klasy trzeciej (nie powstała ze względu małą liczbę chętnych). „W zamian” są dwie klasy czwarte. - Nie tworzymy jakichś planów, jeżeli chodzi o granie drużynowe. Skupimy się na indywidualnym rozwoju zawodników – mówił Karol Przybyła, koordynator Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Elblągu, które działa w SSP nr 3.
       A co na to uczniowie? - Zdecydowałem się zmienić szkołę, bo chcę zostać profesjonalnym piłkarzem i podwyższać swoje umiejętności, tak by w przyszłości zagrać w seniorskiej piłce. Trochę szkoda było zostawiać kolegów z poprzedniej szkoły. Chodziłem z nimi od pierwszej klasy. Ale teraz mam nowych kolegów– mówił Borys Duda, na co dzień ofensywny pomocnik w jednej z młodzieżowych drużyn Olimpii Elbląg, a od dziś uczeń Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3.
      
       Uczniowie z różnych miast
      
Warto zwrócić uwagę, że do szkoły zapisało się ponad 30 uczniów spoza Elbląga, którzy od poniedziałku do piątku będą uczyć się w szkole, a w weekendy wzmocnią swoje rodzime zespoły. - Mamy uczniów z różnych miejscowości naszego województwa. Jest też kilku chłopaków z województwa pomorskiego, z Malborka i okolic. Musieli oni zmienić kluby na warmińsko-mazurskie. Mamy też chłopaków z Bartoszyc, Korsz, tak więc są też reprezentowane miejscowości oddalone od Elbląga. Większość stanowią jednak chłopcy z naszych elbląskich klubów – zdradził Karol Przybyła.
       Mimo że „trójka” przynajmniej w tym roku będzie w przeważającej większości piłkarska, to nie można zapomnieć o... tancerkach. - W tej chwili mamy 16 dziewcząt, najwięcej w klasach czwartej i piątej. Te dziewczynki będą miały zajęcia z tańca nowoczesnego – wyjaśniała dyrektor szkoły.

  Elbląg, Młodym piłkarzom towarzyszyli zawodnicy Olimpii Elbląg
Młodym piłkarzom towarzyszyli zawodnicy Olimpii Elbląg (fot. AD)


       A piłkarki? - Są trzy dziewczynki, które aplikują do piłki nożnej. Zobaczymy czy będą postępy i wtedy zapadną decyzje, czy te dziewczynki zostaną przy piłce, czy też będą musiały sobie znaleźć inną dyscyplinę sportową – mówiła Hanna Szuszkiewicz.
      
       Sala w remoncie, góra czeka na remont
      
Uczniowie szkoły będą korzystać z wszystkich obiektów sportowych, którymi dysponuje miasto: od piłkarskich kompleksów przy ul. Skrzydlatej i Moniuszki, po Agrykolę 8, Halę Widowiskowo – Sportową, halę Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, halę IV Liceum Ogólnokształcącego. Jest gdzie trenować. - Na ten moment udało się tak stworzyć plan zajęć, że żadna klasa nie spotyka się z inną na tym samym obiekcie. Kończymy remont sali gimnastycznej w naszej szkole. Jeżeli szkoła chce myśleć o rozwijaniu się, to musimy zmodernizować górne kondygnacje budynku. Jesteśmy uzależnieni od finansów samorządu – mówiła Hanna Szuszkiewicz.
       W kontekście piłkarzy warto zwrócić uwagę na jedną rzecz: Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego, który powstał w szkole obejmuje również... licealistów. - W ramach ośrodka funkcjonują też dwie klasy sportowe z IV Liceum Ogólnokształcącego – zdradził Karol Przybyła.
       Uroczyste rozpoczęcie roku w SSP nr 3 odbyło się dzisiaj wieczorem na stadionie przy ul. Agrykola w blasku jupiterów. Od jutra przyjdzie czas na naukę i treningi...
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niezły przypał w końcowym szeregu drugiego zdjęcia na stronie główniej. Patrzcie dziewczyny uważnie w kim się kochacie!
 • Prezydent zapatrzony w dal i uradowana występami dzieci Małgosia, zajęcia sportowe po całym mieście, dwie kondygnacje do remontu, taka elbląska rzeczywistość, skrzecząca niestety
 • Ciekawe ile towarzyszka Szuszkiewicz wplaci na kampanie Wroblewskeigo, sprawdzimy.
 • Dlaczego ponad 100 tysięczne byłe miasto wojewódzkie wywala pieniądze na oświetlenie, a nie na chociaż by jedyną bieżnię poliuretanową, która przy szkole sportowej na A8 przydałaby się jak tlen. W całym kraju lekkoatleci trenują z piłkarzami, a w Elblągu nie mogą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9
  5
  Sport bez polityki(2018-09-04)
 • I jak zwykłe Elblążkowo niezadowolone i roszczeniowe. ! co by kto nie zrobił, nie wymyślił, źle. Pamiętajcie, ze uczycie takiej postawy własne dzieci i one nie tylko do innych będą z pretensjami wiecznie ale i do was !!!! Nie dziwię się ze ludzie młodzi stąd uciekają. Żyć w takim towarzystwie wiecznie narzekających to porażka.
 • Zauważ, że nie pod każdym artykułem tak jest. Niesprawiedliwość i nieudolność wzbudza negatywne emocje a kto jest krótkowzroczny ten się cieszy
 • Tylko piłkami ten "włodarz" obdarowuje szkołę którą nawiedza? A się nadźwiga, bo to jedyny jego sport?
 • Co to za firma rozstawiała nagłośnienie, że dali wszystkie głośniki (w tym basy) skierowane centralnie w stronę trybuny krytej? Nie trzeba być inżynierem dźwięku, żeby wiedzieć, że jak się przyłoży głośnik telefonu do szklanki, to dudni wszędzie wokół. .. I tak też było - gdy podczas jakichkolwiek imprez na stadionie (szczególnie spotkań piłkarskich) akustyka tego miejsca pozwala normalnie funkcjonować, tak wczoraj trzeba się było "wynieść" z domu, bo na całej dzielnicy słychać (i czuć) było jedynie bas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  Tad3usz(2018-09-04)
 • oo a teraz narzeka wspólna i okoliczne ulice i dalej żle. Na starówce za głośno, bo dzieci maja małe. .. brak słów. Raz na rok rozpoczęcie szkoły i zle !!! za głośno.
 • Czytamy ze zrozumieniem - studniówki, mecze etc. nie są uciążliwe pomimo tego, że tam - z zasady jest głośno - rozpoczęcie szkoły było.
 • skąd w Elblągu tyle troli internetowych ? wszystko wam przeszkadza. Brawo - świetne rozpoczęcie, życzę powodzeni w nadchodzącym roku szkolnym
 • Byłam, widziałam dzieciaki zadowolone A to najważniejsze????fala super
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Gość 3(2018-09-04)
Reklama