UWAGA!

„Spróbuj trochę z siebie dać tym, co mają gorszy świat” – Filantrop Roku 2009

Elbląg, „Spróbuj trochę z siebie dać tym, co mają gorszy świat” – Filantrop Roku 2009
(fot. AD)

Za to, co masz, nie kupisz nieba. Bierz się za to, co oddałeś tym, którzy nie mieli nic. Bierz się za to, co potrafisz oddać tym, którzy pragną, tak jak Ty, w słowach dać siebie – tymi słowami piosenki Ryszarda Rynkowskiego „Nie kupisz nieba” rozpoczęła się w piątek (7 maja) X edycja konkursu o tytuł Filantropa Roku.

Pierwsza Gala odbyła się w 2000 roku. Statuetkę otrzymał wówczas Alstom Power, którego prezesem jest Jakub Radulski. Potem laureatami byli: Piekarnia „Marlino” – Helena Dziurdź i Marian Segeda, „Techtrans” – Ireneusz Ziemiński i Andrzej Szmit, „Pujan” – Jan Puchalski, Bożena i Bogdan Raszczykowie – Piekarnia „Raszczyk”, a także Roman Badysiak – Kawiarnia „U Aktorów” oraz Ryszard i Artur Zagalscy – Tartak Jagodno.
       – Co roku spotykamy się, by uhonorować tych, którzy bezinteresownie, z potrzeby serca pragną dzielić się z innymi. Ta uroczystość jest skromnym podziękowaniem dla Państwa, za wsparcie, jakie udzielacie osobom potrzebującym pomocy. Tak liczna obecność Państwa świadczy o tym, że łączenie biznesu z dobroczynnością może sprawiać dużo satysfakcji. Chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi to nie obowiązek, ale empatia, potrzeba serca, szlachetność. Wrażliwość na potrzeby innych jest cechą ludzi wielkich – stwierdziła Mirosława Mariańska, prezes Fundacji Elbląg.
       Po pięknym przywitaniu zgromadzonych przez prezes Fundacji, Arkadiusz Jachimowicz przedstawił osiągnięcia Fundacji na przełomie dziesięciu lat. – To nie tylko dziesiąta Gala, ale także dziesiąta rocznica funkcjonowania Fundacji Elbląg.
       Ogłoszenie zwycięzcy tegorocznego tytułu Filantropa Roku 2009 poprzedził występ Hanny Giedy oraz Marty Ossowskiej-Utrysko, które wykonały utwory „Łatwopalni” Maryli Rodowicz oraz „Śpiewam, bo muszę” Skaldów. – Jak widać, warto wspierać młode pokolenie. Bylibyśmy stratni, gdyby ich tutaj z nami nie było – skomentowała ich występ prowadząca Galę Anna Sowa.
       Spośród nominowanych do tytułu Filantropa Roku 2009 wyróżnienie otrzymali Piotr Żabiński (P.H.U „Pal-Drew”) oraz Roman Badysiak (Kawiarnia „U Aktorów”), natomiast zaszczytny tytuł Filantropa Roku przypadł Ryszardowi Rynkowskiemu, artyście i honorowemu obywatelowi Elbląga. Statuetkę wręczyli prezes Fundacji Elbląg Mirosława Mariańska oraz wiceprezydent Elbląg Artur Zieliński.
       – Już po raz czwarty mam zaszczyt przewodniczyć kapitule konkursu o tytuł Filantropa Roku. Konkursu, który nieprzerwanie od dziesięciu lat promuje postawy prospołeczne ludzi biznesu z Elbląga i powiatu elbląskiego. Dzisiejszy jubileusz uświadamia nam, że w Elblągu posiadamy ogromną wartość – rzeszę osób, które bezinteresownie pomagają swoim bliźnim, niosąc im na co dzień wielkie wsparcie i pomoc. W imieniu prezydenta Elbląga Henryka Słoniny chciałbym pogratulować pomysłu organizatorowi i propagatorowi tego konkursu – Fundacji Elbląg – powiedział wiceprezydent Zieliński.
       Dla Ryszarda Rynkowskiego otrzymanie tytułu Filantropa Roku 2009 było ogromnym zaskoczeniem. – Miałem możliwość poznać ludzi, którzy taki tytuł otrzymywali, dowiadywałem się, co robią, jaką działalność prowadzą. Z Fundacją Elbląg jestem związany od początku jej istnienia, dlatego czuję się tutaj prawie członkiem rodziny. Nie wiem, czy powinno wyróżniać się członka rodziny aż takim tytułem, niemniej jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem tę nagrodę. Zawsze staram się podejmować działania, które zasilają Fundację. Co roku przyjeżdżam na Galę, ponieważ w Elblągu był kiedyś mój dom. To, że mieszkam 135 km dalej, nic nie znaczy. Sercem jestem tutaj.
       Nadszedł czas na licytację Kryształowego Serca Ryszarda Rynkowskiego. Ceną wyjściową były 3 tys. zł. Czas pomiędzy trwającą aukcją, a stopniowym otwieraniem serc zgromadzonych, umilali artyści Tomasz Owczarek oraz Agnieszka i Wiesław Baranowscy.
       – Jest to statuetka godna pokazania znajomym. Nie jest to bynajmniej powód do chwalenia się znajomością ze mną, ale powód do tego, by pochwalić się swoim szczodrym sercem – zachęcał do licytacji Ryszard Rynkowski.
      

 


       Aukcję wygrał Ireneusz Ziemiński, który wylicytował Kryształowe Serce za 4,5 tys. zł, natomiast Rafał Postek, który dwukrotnie wylicytował Kryształowe Serce w ubiegłych latach, został uhonorowany statuetką Kawalera Kryształowego Serca.
       Uwieńczeniem wieczoru był występ Ryszarda Rynkowskiego, który wykonał „Dary losu”, „Urodziny”, „Czas”, „Mamo, brak mi słów” oraz „Leżę sobie”.
      
      

Aneta Puzdrowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama