UWAGA!

Sprzątać każdy może, ale nie każdy Eko-wymiata

 
Elbląg, Sprzątać każdy może, ale nie każdy Eko-wymiata
fot. nadesłana

Po przeszkoleniu teoretycznym i zaznajomieniu się z maszynami i urządzeniami specjalistycznymi, podopieczni Stowarzyszenia „Sprawniejsi” przystąpili do prac porządkowych. Praktyczne umiejętności doskonalili na ul. Rawskiej. Kosili, grabili, zamiatali, a teren, który został oddany pod opiekę Eko-wymiataczy, jest już rzetelnie wypielęgnowany. Niepełnosprawni dbali o każdy szczegół i nie pozwolili innym na niszczenie ich ciężkiej pracy.

W szkoleniu praktycznym wzięło udział 18 osób niepełnosprawnych intelektualnie wraz z trenerami pracy. Zdobytą wiedzę ze szkolenia teoretycznego wykorzystali podczas sprzątania zewnętrznego tzn. terenów zielonych wokół budynków, chodników, ulic. Przed nimi jeszcze praca w automyjni. Tego wszystkiego uczą się uczestnicząc w projekcie „Eko-wymiatacze – aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych”.
       Podczas sprzątania uczestnicy mieli okazję do wykorzystania swojej wiedzy na temat recyklingu. Każdy śmieć Eko-wymiatacze poddali segregacji. Dbają o środowisko i wykorzystują każdą chwilę na realizację założonych zadań.
       Szkolenia pozwolą im na zdobycie kwalifikacji i podjęcie pracy. Jako już wyszkoleni pracownicy będą atrakcyjną ofertą dla lokalnych elbląskich przedsiębiorstw.
       Organizatorem szkoleń jest stowarzyszenie „Sprawniejsi” działające w Elblągu od sześciu  lat. W szkoleniach przez nich organizowanych do tej pory wzięło udział około 100 osób niepełnosprawnych.
      
       Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
Sylwia Dolega, Stowarzyszenie „Sprawniejsi”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dobrze by było, żeby Urząd Gminy Elbląg wysłał ludzi, którzy otrzymują z Gminy pomoc finansową do sprzątania np: rowów przydrożnych, gdzie wysypywane są wszelakiego rodzaju śmieci. Przynajmniej ci co otrzymują taką pomoc finansową nie mieli by poczucia, że dostają całkowicie za friko pieniądze podatnika.
Reklama