UWAGA!

Świąteczne spotkanie w Łęczu

 Elbląg, Świąteczne spotkanie w Łęczu
fot. WS

Wspólne kolędowanie, dużo radości, a także unoszący się wokół duch świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy Łęcza, Pagórek oraz okolicznych miejscowości spotkali się w piątkowy (21 grudnia) wieczór, by wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt. Zobacz fotoreportaż i film.

Główną atrakcją wczorajszego (21 grudnia) wieczoru było misterium bożonarodzeniowe pt. "Światłość w ciemności świeci". Mieszkańców Łęcza, Pagórek, zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych przywitał dyrektor Szkoły Podstawowej im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Łęczu Zbigniew Kęska, który podkreślił, że misterium stało się już miejscową tradycją.
       Zgasły światła, aktorzy powtórzyli ostatnie kwestie i zaczęło się. Zapełniona sala gimnastyczna stała się sceną, na której pokazano misterium bożonarodzeniowe. Mimo niewielkich potknięć, które tylko dodały uroku przedstawieniu wszystko udało się świetnie, a aktorzy- amatorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Na uwagę zasługują również stroje, dopracowane w każdym szczególe oraz dekoracje. 
       W przedstawieniu wzięli udział zarówno dorośli mieszkańcy Łęcza, jak ci młodsi – młodzież oraz dzieci, a byli to: Dorota Krupa, Grzegorz Janik, Ireneusz Banaś, Andrzej Łaba, Jacek Haponiuk, Adam Przychodzki, Tomasz Wiśniewski, Tomasz Rygiel, Jarosław Krupa, Ewa Krupa,Ryszard Parzych, Andrzej Wasilewski, Ewa Haponiuk, Mateusz Gołębiowski, Szymon Krupa, Konrad Rygiel, Wiktoria Gruchalska, Patrycja Adamczyk, Weronika Sierka, Julia Wojtyna, Zuzanna Wasilewska, Julia Arcabowicz, Oliwia Gruchalska, Zuzanna Gołyńska, Zuzanna Raszewska, Maja Lelonek, Patrycja Stalewska. Co ciekawe, udział wzięli także funkcjonariusze elbląskiej placówki Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
       – Patron zobowiązuje, propozycja wyszła od pana dyrektora i grona pedagogicznego, nie widziałem więc żadnych przeciwwskazań. Myślę jednak, że nawet i bez tego zaproszenia wzięlibyśmy w tym udział, bo ta społeczność, która jest tu w Łęczu oraz ta szkoła wraz z całym gronem pedagogicznym świetnie współgra ze wszystkimi mieszkańcami, nawiązuje kontakty, z ogromną przyjemnością uczestniczymy we wszystkich akcjach – mówił mjr SG Arkadiusz Kulik, Komendant Placówki Straży Granicznej w Elblagu, któremu przypadła rola jednego z trzech króli. – Trema była, najgorzej było przed samym wejściem, ale myślę, że daliśmy radę i całkiem zgrabnie nam to wyszło.
       Nad całością czuwały Katarzyna Monist oraz Beata Wojtyna, autorki scenariusza i reżyserki.
       – Przygotowania trwały tydzień, mieliśmy takie dwie duże próby, poza tym ćwiczyliśmy z dziećmi w szkole, choć trzeba powiedzeć, że śpiewają one te kolędy w szkole, znają je, więc tu nie było większych problemów. To był wysiłek wielu osób, a to, że ludzie chcą, że są zaangażowani powoduje, że warto jest przygotować coś takiego – mówiła Katarzyna Monist. – Jedynym problemem jest teraz pomysł na ciekawy scenariusz w następnym roku, niemniej będziemy się bardzo starać.
      
      
      
       Po przedstawieniu wszyscy zebrani złożyli sobie życzenia oraz podzielili się opłatkiem, odbył się także kiermasz rękodzieła i świątecznych przysmaków.
       Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Łęcze-wieś z perspektywą oraz Szkoła Podstawowa w Łęczu.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Szkoda, że dziś rzadko wysyła się kartki świąteczne, bo zdjęcia z Łęcza nadawałyby się doskonale. Przepiękne scenki rodzajowe. Gratuluję organizatorom.
  • Świątecznie życzę Wszystkim mieszkańcom Łęcza spokojnych, rodzinnych spotkań dużo zdrowia i wszelakiej pomyślności, wzajemnej życzliwości wśród ludzi i przychylności losu. Takie spotkania jak to ma w sobie ważne przesłanie i oby udawało się je wiele razy powtórzyć. Nawet w trudnych chwilach Stanisław Grzesiuk mawiał: boso ale w ostrogach. .. szczęście nie jest w pieniądzach ale w społecznej jedności! Jeszce raz pozdrawiam i Do Siego Roku 2013!
Reklama