UWAGA!

Szopka, która mówi

 Elbląg, Szopka, która mówi
(fot. Straż Miejska)

Co roku zdarzają się przypadki niszczenia dekoracji świątecznych na starówce. Dlatego w tym roku w szopce przy katedrze pojawił się... głośnik interkom, z którego można usłyszeć głos strażnika, nawołującego do zachowania porządku. Gdy to nie skutkuje, na miejsce wysyłany jest patrol Straży Miejskiej lub policji.

- Choinka rozświetla naszą starówkę, na Bramie Targowej pojawiły się iluminacje świetlne, a przed katedrą stanęła szopka z małym Betlejem. To znaczy, że niedługo święta Bożego Narodzenia. Jak co roku Straż Miejska przypomina, że nie warto niszczyć ozdób i symboli świąt, które są wizytówką naszego miasta – apeluje Iwona Łojewska z elbląskiej SM.

  Elbląg, Szopka, która mówi
(fot. Straż Miejska)

- Na ulice starówki skierowane są kamery, a po drugiej stronie obraz z nich obserwuje operator miejskiego monitoringu - dodaje.

W tym roku w szopce zainstalowano głośnik interkom,, z którego można usłyszeć głos strażnika nawołującego do zachowania porządku. Gdy to nie poskutkuje, na miejsce wysyłany jest patrol Straży Miejskiej lub policji.

- W tym szczególnym okresie bądźmy życzliwi nie tylko dla siebie, ale również dla rzeczy które nas otaczają – apelują strażnicy, przedstawiając zdjęcie młodych ludzi, którzy postanowili „pobawić się” w szopce.

red. na podst. inf. Straży Miejskiej w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama