UWAGA!

Taniec - moja pasja

 
Taniec - moja pasja
fot. nadesłane

Pod hasłem „Taniec – moja pasja” ruszyło półzimowisko dla najmłodszych tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”.Tematem przewodnim półzimowiska jest taniec towarzyski. Udział bierze w nim 30 dzieci, znajdujących się na początku drogi tanecznej. To osoby, które odnalazły w sobie sportową pasję – taniec towarzyski i posiadają najniższe klasy taneczne: E i D.

W programie półzimowiska znajdują się przede wszystkim codzienne warsztaty taneczne z instruktorami i trenerami sportowego tańca towarzyskiego. Podczas zajęć dzieci pracują nad kondycją, warsztatem tanecznym, krokami i figurami tanecznymi, połączonymi w choreografię oraz wyrazem artystycznym.
       - Dzięki intensyfikacji zajęć, mają szansę przerobić i utrwalić duży zakres materiału – mówi instruktor Mateusz Czyżyk. – A brak szkolnych obowiązków w tym czasie powoduje, że nasi tancerze mają lepsze nastawienie do zajęć i bardziej chłonny umysł.
       Poza warsztatami tanecznymi uczestników czekają również inne atrakcje. Dziś, 1 lutego, dzieci wzięły udział w zajęciach ceramicznych, na których rzeźbiły autoportrety oraz postaci z filmów i bajek. Ponadto w programie jest wyjście na lodowisko, na ściankę wspinaczkową, gry i zabawy oraz spotkanie w pracowni digitalizacji.
       - Podczas spotkania wyjaśnione zostanie samo pojęcie digitalizacji, przedstawione zostaną kolejne jej etapy, a także zaprezentowane możliwości, jakie daje digitalizacja – mówią organizatorzy. - Nie zabraknie również praktyki – uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak działają skanery 3D, a także spróbują je obsłużyć.
       Wszystkie zajęcia realizowane są w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      
       Galeria zdjęć z tanecznych ferii tu: http://swiatowid.elblag.pl/pl/galerie/taneczne-ferie-z-ct-promyk-2016/

       Ferie „Taniec – moja pasja” zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Elbląg
Edyta Bugowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)