UWAGA!

Targi w Elblągu „Polski e-bazarek szansą promocji lokalnych producentów rolnych”

 Elbląg, Targi w Elblągu „Polski e-bazarek szansą promocji lokalnych producentów rolnych”
Fot. nadesłana

Po sukcesie zeszłorocznych targów, Ośrodek po raz drugi zaprasza 7 i 8 maja do samego serca Elbląga na festiwal targowy zrodzony z potrzeby wsparcia lokalnego rynku konsumentów i producentów regionalnych wyrobów, których podczas pandemii dotknęły ograniczenia w dostępie do produktów wysokiej jakości, czy unikalnego rękodzieła.

Obserwujemy wzrost zainteresowania produktami bezpośrednio od wytwórcy, w tym prosto od rolnika. Konsumenci chcą kupować produkty o wysokiej jakości i z wiadomego źródła. Chcą mieć pewność, że produkt, który nabywają, charakteryzuje się wyjątkową jakością, jest oryginalny, bezpieczny dla zdrowia i wytworzony z zachowaniem wszelkich wymogów higienicznych. Stąd też duże zainteresowanie poszukiwaniem wyjątkowych, regionalnych i tradycyjnych produktów, które odzwierciedlają duszę regionu czerpiąc inspiracje z dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.

 

W okresie pandemii dostęp do takich produktów został ograniczony, stąd powstała inicjatywa stworzenia wspólnej, ogólnopolskiej platformy sprzedażowej dla branży rolniczej „Polski e-bazarek”. Podczas elbląskich targów, będziemy mieli okazję przedstawić wytwórców, którzy przekonali się do takiej formy sprzedaży i dzięki korzyści płynącym z wirtualnego krótkiego łańcucha dostaw - nie zaprzestali swej działalności.

 

  Elbląg, Targi w Elblągu „Polski e-bazarek szansą promocji lokalnych producentów rolnych”
Fot. nadesłana

Celem naszego przedsięwzięcia jest promowanie polskich i regionalnych producentów żywności, wytwórców produktów lokalnych, twórców i artystów. Wydarzenie posiada również silny akcent edukacyjny, ponieważ przybliża tradycje wsi i obszarów wiejskich oraz dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Uczestnikom czas umilać będą występy zespołów. Nie zapominamy o najmniejszych, dla nich również nie zabraknie atrakcji!

 

W programie przewidzieliśmy występy artystyczne, m.in.: Studio Artystyczne Katarzyny Panicz „Szalone Małolaty” oraz uczestnicy tegorocznej edycji „Voice of Kids” oraz wielokrotnie utytułowana Szkoła Tańca „Cadmans”.

 

7-8 maja ul. Stary Rynek w Elblągu zamieni się w festiwal targowy, na ten czas skrzyżowanie ulic Skrzyżowanie ulic Stary Rynek, Mostowa i Rzeźnicka zostanie zamknięte.

 

Ramowy program targów:

 

7 maja (sobota):

10:00 - 16.00 zwiedzanie stoisk wystawowych, występy artystyczne

13:00 – uroczyste otwarcie wydarzenia pn. „Polski e-bazarek szansą promocji lokalnych producentów rolnych”, konkurs na najciekawsze stoisko

16:00 - zakończenie targów

17:00 - seminarium

 

8 maja (niedziela):

10:00-16.00 zwiedzanie stoisk wystawowych

 

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama