UWAGA!

Tego nie da się wymusić

 Elbląg, Ryszard Rynkowski oraz jego szesnastka
Ryszard Rynkowski oraz jego szesnastka (fot. WS)

Jestem z mojej szesnastki ogromnie dumny, to jedyny zespół który wciąż trwa. Rozmawiałem niedawno z jedną z osób, nieistotne jest tu miasto ani co to za gwiazda, podarowałem jej naszą płytę. Była bardzo zdziwiona tym, że ją nagraliśmy, ale przecież każdy może to zrobić. I ta osoba mówi: „Ja nawet chciałbym, ale moi pytali za ile…”– mówił Ryszard Rynkowski podczas dzisiejszej (10 czerwca), XIII Gali Fundacji Elbląg. Zobacz fotoreportaż z uroczystości.

– To Gala szczególna, bo mamy tutaj dwie trzynastki. Jest ona dedykowana ludziom wrażliwym oraz szlachetnym, bo tacy dziś się tutaj znajdują – mówił Stanisław Puchalski, prezes Fundacji Elbląg.
       Celem plebiscytu Filantrop Roku jest promocja prospołecznych, filantropijnych postaw wśród ludzi biznesu oraz osób prywatnych. Tytuł ten może otrzymać osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w 2012 roku zasłużyła się w sposób szczególny, wspierając organizacje pozarządowe, instytucje użyteczności publicznej i osoby potrzebujące z terenu Elbląga oraz powiatu elbląskiego.
       Spośród dwunastu zgłoszeń, które wpłynęły do konkursu kapituła postanowiła przyznać dwa wyróżnienia: dla biura reklamy LIR oraz Grupy Żywiec S.A. Browar w Elblągu. Filantropem Roku 2012 została Wójcik Fabryka Mebli.
       – Do konkursu zgłosili nas ci, którym pomagamy i to chyba jest najważniejsze. Statuetkę pokażemy wszystkim pracownikom, myślę, że dla nich jest również ważne – mówiła Katarzyna Wójcik- Borsukowicz, która odebrała Ferdynanda, statuetkę nawiązującą do przedwojennego elbląskiego przemysłowca, a zarazem filantropa Ferdynanda Schichaua. – Pomóc chciałoby się wszystkim, a zgłoszeń jest bardzo dużo. Staramy się to robić w miarę możliwości. Zgłaszają się do nas różne stowarzyszenia oraz fundacje, przedszkola, szkoły, ale także osoby prywatne, które są w trudnej sytuacji, wspieramy również sport.
       Galę uświetnił występ chóru Cantata, a także elbląskiej Brygady RR, która tak jak i w roku ubiegłym otrzymała szczególne podziękowania oraz statuetki.
       – Jestem z mojej szesnastki ogromnie dumny, to jedyny zespół który wciąż trwa. Rozmawiałem niedawno z jedną z osób, nieistotne jest tu miasto ani co to za gwiazda, podarowałem tej osobie naszą płytę. Bardzo była zdziwiona tym, że nagraliśmy płytę, ale przecież każdy może to zrobić. I ta osoba mówi: „Ja nawet chciałbym, ale moi pytali za ile…” – mówił Ryszard Rynkowski podczas Gali. – Jestem z nich bardzo dumny i wy też powinniście. Nagraliśmy tę płytę bez żadnej dyskusji, nigdy nie było rozmowy na temat finansów, zrezygnowaliśmy z tantiem wykonawczych. Wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży płyty idą na konto Fundacji Elbląg. Najważniejsze, że została w nich idea czynienia dobra i to jest to, z czego jestem niesamowicie dumny. Takich rzeczy nie da się wymusić.
       Dwupłytowy album „Razem”, który ukazał się w listopadzie ub.r. został nagrany wspólnie z Elbląską Orkiestrą Kameralną oraz orkiestrą Sinfonia Baltica, a także uzyskał status złotej płyty.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Piękna uroczystość :) Gabriel Bagiński startuje do Rady Miejskiej podobno. Takich młodych zdolnych ludzi potrzeba w radzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fan Bitwy(2013-06-11)
 • Rynkowski zrobił więcej dla promocji Elbląga niż wszyscy inni razem wzięci. Mam nadzieję, że ruszy ten pomysł z ELDIXI to może coś tu ruszy kulturalnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbono(2013-06-12)
Reklama