UWAGA!

Telefon zaufania czasu pandemii 

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu.
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu. Fot. pixabay

Prezydent Elbląga przypomina, że na zlecenie miasta realizowane jest zadanie pod nazwą: „Przyjazny numer – elbląski telefon zaufania dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w sytuacji pandemii”.

Pandemia odcisnęła trwałe piętno na zdrowiu psychicznym wielu ludzi, a w sposób szczególny na zdrowiu dzieci i młodzieży. Zdalne nauczanie, wiele godzin spędzanych przed ekranem komputera, poczucie izolacji społecznej, niepewność - to tylko niektóre problemy z jakimi mierzą się młode osoby.

Konsekwencje tych problemów, takie jak lęki, stany depresyjne, uzależnienia, zaburzenia odżywiania, przemoc a nawet myśli samobójcze, są naprawdę groźne i zatrważające, i z całą pewnością nie można ich lekceważyć.

Specjaliści biją na alarm – coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań na gruncie lokalnym, mogących choć w części zniwelować te skutki, zapobiec zagrożeniom oraz zapewnić wsparcie dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom.Chcemy, aby żadne elbląskie dziecko czy nastolatek nie czuło się samotne i zagubione. Aby w sytuacji, gdy będzie potrzebowało pomocy, wsparcia czy po prostu być wysłuchane, mogło zrobić ten pierwszy krok, jakim będzie wykonanie telefonu i rozmowa z psychologiem lub terapeutą. Pamiętajmy, że nawet z pozoru błahy problem z punktu widzenia osoby dorosłej, może być dla dziecka trudnym doświadczeniem, z którym nie może sobie poradzić.

 

Telefon zaufania został uruchomiony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Okręgowy w Elblągu i jest dostępny od 1 lutego.

 

Pod numerem telefonu 574-694-774 dzieci, młodzież, ale także rodzice, opiekunowie, nauczyciele i pedagodzy przeżywający trudności w okresie pandemii koronawirusa mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonej kadry specjalistów: psychologa oraz terapeuty ds. uzależnień. Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

 

Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego: telza.elblag@o2.pl

 

Kontakt ze specjalistami: we wtorek, czwartek: godz. 10.00-16.00 i sobotę: godz. 12.00-18.00

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bardzo dobra inicjatywa, zamiast wpłacać składki na fundacje, które często służą praniu brudnych pieniędzy bogaczy oraz poświadczaniu doświadczeń zawodowych niekompetentnych osób można zorganizować się na poziomie lokalnym. Ważnym jest aby wywiesić informacje o telefonie w najbardziej newralgicznych punktach miasta i wsi.
  • Skorzystałam gdy miałam problem z grającym synem. Polecono nam psychologa i syn chodzi Hashtagi: #mama78
  • Super! Taki telefon jest bardzo potrzebny. Hashtagi: #Lokalnykolo
  • Bardzo potrzebna inicjatywa. Do stycznia działał telefon Parasol dla dzieci i rodziców przy świetlicy na Obrońców Pokoju - bardzo profesjonalna pomoc i to praktycznie o każdej porze. Bardzo życzliwe i mądre osoby, pomogły mojej córci.
  • Odwołać tę pandemię i pozwolić ludziom normalnie żyć a nie będą potrzebne telefony, tarcze, inne dotacje i psychiatrzy. Słuchać głosu racjonalistów z Konfederacji !
Reklama