[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To będzie pierwszy taki ogród w Elblągu

 
Elbląg, Mieszkańcy rozmawiali o ogrodzie społecznym
Mieszkańcy rozmawiali o ogrodzie społecznym (fot. Michał Skroboszewski)

Ogród Społeczny ma być integralną częścią Domu Pod Cisem, który powstaje na Zawodziu. Wczoraj (16 maja) mieszkańcy Elbląga spotkali się w miejscu planowanego ogrodu, aby przy grillu porozmawiać o tym, co to ma być za miejsce. Pomysłów na zagospodarowanie nie brakowało. Zobacz zdjęcia

„Ogród społeczny to obszar wydzielony z przestrzeni miasta służący zainteresowanej grupie osób do wspólnego spędzania czasu i prowadzenia różnych aktywności. Podstawową płaszczyzną aktywności jest społeczne czyli wspólne, a w zakresie obowiązków współdzielone, uprawianie ogrodu. Jakiego? Właściwie każdego na jaki godzi się grupa. Może być to ogród ozdobny, użytkowy, doświadczalny, biodynamiczny, leśny, trawiasty, edukacyjny lub każdy inny w zależności od możliwości i zainteresowań.” - pisze Witold Szwedkowski, jedna z osób zaangażowanych w idee ogrodów społecznych na swoim blogu.
       W Elblągu pierwszy ogród społeczny powstanie przy Domu pod Cisem na Zawodziu. Wczoraj organizatorzy zorganizowali tam grilla, aby zapoznać mieszkańców z ideą i zaprosić do wspólnego działania.
       - Chcemy zaprosić mieszkańców do współtworzenia ogrodu. To ma być przestrzeń, z którego mieszkańcy będą mogli korzystać w dowolnym czasie. Chcemy zapytać mieszkańców jak chcieliby spędzać wolny czas w takim miejscu, po to, żeby stworzyć wizję tego, co ma się tu znajdować – mówiła Justyna Duks z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
       Przykład działających w Polsce ogrodów społecznych pokazuje, że tylko od osób zaangażowanych w projekt zależy jak będzie on wyglądał. Na Śląsku ogrody społeczne są miejsce spotkań okolicznych mieszkańców, niektóre warszawskie ogrody przypominają działki z uprawami warzyw.
       - Chciałabym, żeby było to miejsce spotkań osób z dzielnicy. Byłaby to okazja do poznania się mieszkańców. Można byłoby organizować różnego rodzaju eventy i imprezy. Miejsce łączące mieszkańców - zdradziła Magda Jachimczyk, jedna z mieszkanek Zawodzia.
       - Chciałbym, żeby było to miejsce do integracji. Można by było np. organizować spotkania z ciekawymi ludźmi – dodał Mariusz Tuliszewski, jeden z mieszkańców Elbląga.
       Pomysłów nie brakowało: mieszkańcy chcieliby, aby w ogrodzie zamontować wiatę, wydzielić kącik dla dzieci, miejsce do ćwiczeń, wspomniano o miejscu do cumowania na rzece, leżakach i zieleni.
       - To jest etap kreowania, na tej podstawie przedstawimy wizję tego miejsca. Postaramy się odpowiedzieć na większość oczekiwań. Chodzi o to, żeby stworzyć miejsce, z którego mieszkańcy będą chcieli korzystać – mówiła Justyna Duks.
       Budowa Domu pod Cisem ma zakończyć się do końca czerwca. Wtedy można spodziewać się pierwszych prac kształtujących nowe miejsce wypoczynku dla elblążan.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama