UWAGA!

Trzej królowie jadą, złoto, mirrę kładą

 
Elbląg, Trzej królowie jadą, złoto, mirrę kładą
fot. Anna Dembińska

Już po raz piąty ulicami Elbląga przeszli Trzej Królowie wraz z orszakiem. Uczestnicy, wyposażeni w papierowe korony, okolicznościowe naklejki, śpiewniki, chorągiewki oraz baloniki udali się do katedry św. Mikołaja. To tam oddali hołd małemu Jezusowi i złożyli dary. Zobacz więcej zdjęć. 

Orszak rozpoczął się na placu Jagiellończyka. Zanim na dobre ruszył ulicami Elbląga zebrani usłyszeli słynne słowa, wypowiedziane w 1979 r. przez Jana Pawła II: "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!". Również i później, w trakcie pochodu, twórczość papieża ich nie opuszczała – odczytywano fragmenty jego książek, encyklik, adnotacji, najbardziej znanych kazań. Następnie wypuszczono do nieba balony z intencjami i uformowano korowód.
       - Jestem już drugi raz, tym razem bez moich wnuczek, które towarzyszyły mi w zeszłym roku. Bardzo mi się podoba taka forma świętowania, poza tym pogoda też jest dobra, dużo słońca, lekki mróz, dobrze wyjść z domu chociażby dla zdrowia – mówiła pani Urszula, która brała udział w elbląskim orszaku.
       - Cieszę się, że coś się dzieje, dzieciom też się podoba, bo jest wesoło i kolorowo – dodała pani Anna.
       Orszak przeszedł ul. 12 Lutego, Armii Krajowej i udał się na starówkę, do katedry św. Mikołaja. Po drodze odgrywano sceny z jasełek, na zakończenie królowie złożyli dary w znajdującej się tam stajence i oddali pokłon Bożej Dziecinie. Wspólne obchody święta Objawienia Pańskiego, znanego jako święto Trzech Króli, zakończyły się mszą świętą.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama