UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 20 lat

 
Elbląg, Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 20 lat
fot. Anna Dembińska

Rękodzieło, malarstwo, taniec, języki obce, wykłady, teatr, kabaret, wycieczki. Do wyboru, do koloru. Słuchacze Uniwersytetu III Wieku nie mają czasu na nudę. Dziś (26 września) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka świętowali 20-lecie istnienia placówki i rozpoczęli nowy rok akademicki 2019/20. Zobacz zdjęcia.

Uniwersytet III Wieku daje jego słuchaczom wiele radości. W końcu jest czas na rozwój pasji, spotkania z ludźmi, naukę, robienie tego, na co nie miało się czasu w młodości. - Jest to oderwanie od szarości dnia codziennego – mówi Halina Ratajewska, słuchaczka UTWiON. - Człowiek na emeryturze nie musi siedzieć w domu i tylko oglądać seriale. Może brać czynny udział w życiu miasta, w imprezach miejskich i uczyć się czegoś nowego. Dopiero teraz mamy czas na odkrywanie tego, czego wcześniej nie mieliśmy okazji odkryć, a nie wiedzieliśmy, że to w nas tkwi. Teraz malujemy, rozwijamy się manualnie, tańczymy, recytujemy, robimy to, na co wcześniej nie mieliśmy czasu, bo były dzieci i praca.

  Elbląg, Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 20 lat
fot. Anna Dembińska

- To wielka radość życia. Nie siedzimy w domu, spotykamy się, uczymy się angielskiego – mówią panie Daria i Felicja. - I to tak na poważnie się uczymy. Dzięki nauce języka jesteśmy bardziej otwarte, gdy jesteśmy w podróży, bo ja często wyjeżdżam za granicę – dodaje pani Daria.

- Człowiek dowiaduje się tutaj bardzo wiele rzeczy – opowiada pani Krystyna. - Mamy zajęcia z lekarzami, z autorami książek, chętnie chodzę na sztuki teatralne, są organizowane różne wycieczki. Nie zawsze mam czas z tego korzystać, bo mam prawnuki i pomagam w ich pilnowaniu, ale jak tylko mogę, to chętnie uczęszczam na zajęcia.

Dziś słuchacze UTWiON spotkali się po kilku miesiącach przerwy, by świętować jubileusz 20-lecia uniwersytetu. Rozpoczęli też nowy roku akademicki 2019/20. - Od kilkunastu lat poszerzamy i utrwalamy naszą ofertę tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie – mówi Iwona Orężak, dyrektor UTWiON. - Mamy 15 sekcji zainteresowań dla kobiet i dla mężczyzn. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Jestem dyrektorem niemal od początku, bo prawie 19 i pół roku. Cieszę się, że dotrwaliśmy do tak pięknej rocznicy. Przez te 20 lat UTWiON rozwijał się, był bardzo aktywny. Zaczynaliśmy od 30 osób, dziś mamy prawie 450 słuchaczy. Kwitniemy i twórczo działamy. Poszerzamy sekcje zainteresowań uwzględniając potrzeby słuchaczy.

Na zajęcia można się jeszcze zapisać. Wystarczy zgłosić się do biura przy Rzeźnickiej 14. Zajęcia rozpoczynają się już w październiku.

 

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie wszyscy w wieku trzydziestu paru lat zostają (z urzędu) emerytami.
 • Super zajęcia i wykłady. Dziękujemy i prosimy o więcej. Dzięki wam odnalazłam znowu chęci do życia i działania ! Dziękuję Pani Iwono !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Seniorka(2019-09-26)
 • A może by tak Miasto stworzylo, stale miejsce spotkań dla osob 50 +, przecież to miasto emerytów. Taki Klub Seniora dla tych kilkunastu tysięcy osob, prowadzony przez seniorow dla seniorow.
Reklama