UWAGA!

Utrudnienia na drodze 503

 Elbląg, Kadyny-odbicie w kałuży,
Kadyny-odbicie w kałuży, fot. travel (zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca)

Jestem mieszkańcem Kadyn i ze zdziwieniem obserwuję rozwój sytuacji dotyczącej remontu drogi nr 503. Kilka dni temu w Kamienicy zerwano mostki na tej drodze, pozbawiając mieszkańców możliwości przejazdu do centrum gminy, ośrodka zdrowia a wkrótce również do szkół i przedszkoli.

Komunikacja autobusowa została całkowicie wstrzymana w tamtym rejonie, więc jeśli ktoś nie posiada samochodu to nawet do Elbląga nie dojedzie, by stamtąd dostać się choćby do Tolkmicka.
       Przez ponad dwa tygodnie nic się wokół tych mostków i tej drogi nie działo. Dopiero po interwencji mieszkańców wybudowany został trap dla osobówek.
       Teraz zostały postawione znaki drogowe wyłączające z ruchu odcinki drogi w kierunku Kadyn i to z obu stron. A objazd do Tolkmicka z Kadyn wyznaczono przez Milejewo i Pogrodzie. Droga wydłuży się z 4 do 30 km, z czego blisko połowa jest w stanie nadającym się do przejazdu dla terenowych samochodów.
       Domyślam się tylko, że droga zostanie nam zamknięta z powodu demontażu mostku o rozpiętości ok 5 m. i drugiego ok 3 metrów nad strumyczkami (jeden z nich można przejść nie mocząc butów).
      
       Mam więc kilka pytań do naszych władz i wykonawcy:
       Czemu przez całe lato nic się dzieje, dopiero na zimę wszystko rozkopią i pewnie z powodu warunków pogodowych zostawią?
       Czy z powodu takich małych mostków trzeba zamykać drogę na bliżej nieokreślony termin bez konsultacji ani nawet informacji dla mieszkańców na ten temat?
       Czy wykonanie kładek dla samochodów osobowych to technologia niesiągalna dla takich rozpiętości?
       Jestem przedsiębiorcą i działam na terenie Tolkmicka. W ciągu doby muszę ok 10 razy pokonać odcinek drogi pomiędzy Kadynami a Tolkmickiem, wynoszący 4 km. Kto zwróci mi dodatkowe koszty za konieczność przejechania 30 km w każdą stronę? Z przejeżdżanych 80 km na dobę zrobi się 600 km. A co z czasem potrzebnym na przejazd?
       Co z dowozem dzieci do szkoły? Jak starsi ludzie dostaną się na pocztę by dokonać opłat?
      
       Myślę, że takich pytań ma jeszcze kilka każdy z mieszkańców  miejscowości leżących przy trasie 503. Bo z utrudnieniami, ruchem wahadłowym, krótkim objazdem można się pogodzić, ale nie z tym, co zostało zrobione w ciągu ostatnich dni.
      
mieszkaniec Kadyn
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Od kiedy taki objazd z Kadyn do Tolkmicka ? We wtorek z Tolkmicka do Kadyn dojechałem normalnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pit0102(2012-08-09)
 • I znów gdzieś wcięło kasę na remont drogi. .. :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ambroży(2012-08-09)
 • Bo to w interesie rodziny. .. kolesi z PO i PSL w ramach programu ” RODZINA NA SWOIM” czyli na garnuszku twoim podatniku. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszcze tego nie wiecie?(2012-08-09)
 • Własnie o to chodzi bus był. .. byłym przedsiębiorca a swoje interes zamknął z powodu. .. remontu drogi. Tak władze Elbląga i okolic wyłączają przedsiębiorców np. zamykając im drogę na czas " remontu” .
 • Nie płacz nie płacz jak jestes przedsiębiorcą, to wrzucisz sobie jak zwykle w koszta, więc za przejazdy zwróci Ci Urząd Skarbowy w Elblągu.
 • Przed dwoma tygodniami jechałem tą trasą i musiałem wracać z Nabrzeża. Nie było żadnych znaków, żadnych informacji o objazdach. Przede mną i za mną zawracało kilka innych samochodów. Po prostu skandal!
 • Obawiam się - patrząc na wszystkie inwestycje drogowe, mostowe, kładkowe itp. , - że musicie powoli przygotowywać się do zimy z takim stanem rzeczy. ..
 • W Kamionku po pierwszej interwencji mieszkańców zrobili objazd mostku, jednak znowu rozkopali drogę w Jagodnie i trzeba jeździć objazdem przez Łęcze. Brak kompetencji władz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktosxD(2012-08-09)
 • Żądamy natychmiastowego zaprzestania przebudowy drogi 503,i odbudowania mostów. Chcemy starych mostów i naszej ukochanej, starej dziurawej drogi.
 • To kup sobie mieszzkanie w Tolkmicku, wtedy do pracy będziesz chodził na piechotę, całkowicie za darmo. Skoro remont drogi ma trwać trzy lata (jak się nie przedłuży) to masz do przejechania jakieś 650 tyś. km. A mieszkanie zawsze możesz odsprzedać. Poza tym poczta, szkoła, lekarz na miejscu. Natomiast do Kadyn zawsze możesz pojechać wypocząć na weekend.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wujek dobra rada(2012-08-09)
 • Ręce precz od 503!
 • Bezhołowie panujące w tym przedsięwzięciu to porażający obraz realiów naszego życia, gdzie najprostsza sprawa urasta do niebotycznych problemów a recydywiści prowadzą banki i tworzą real rodem z afrykańskiej bananowej republiki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-08-09)
Reklama