UWAGA!

Walczymy o milion dla Elbląga

 
Elbląg, Walczymy o milion dla Elbląga

Jeśli 8 marca na ulicy ktoś będzie Wam wręczał goździka i zachęcał do zostawiania 1 proc. swojego podatku w Elblągu – będzie to wolontariusz zaangażowany w kampanię „Milion dla Elbląga”. Tym razem działamy pod hasłem „Organizacja 1% jest kobietą”. 

Są wrażliwe. Potrafią robić wiele rzeczy naraz. Jeśli zaczynają coś robić – wkładają w to całe serce. Mają instynkt opiekuńczy. Są kreatywne. Bojowe. Zaangażowane. Potrafią rozwiązać niemal każdy problem, ale i poprosić o pomoc. W końcu: gdzie diabeł nie może, tam… organizację pośle.
       Elbląskie organizacje pozarządowe zajmują się rozwiązywaniem najtrudniejszych problemów dotyczących mieszkańców naszego miasta, reagują na ich potrzeby. Opiekują się chorymi w każdym wieku, organizują czas seniorom, prowadzą ośrodki dla osób niepełnosprawnych, działają dla dzieci i z dziećmi, zajmują się zwierzętami, dbają o nasze bezpieczeństwo nad wodą, zbierają żywność dla ubogich. Zadań tych jest naprawdę wiele. Nie chwalą się tym, wolą zakasać rękawy do pracy, często popołudniami, wieczorami i w weekendy. Za swoją pracę nie biorą pieniędzy, są wolontariuszami. Ale na działania pieniądze są potrzebne, bo trzeba kupić materiały do zajęć dla dzieci, artykuły medyczne, żywność, itp.
       Gdyby każdy Elblążanin oddał swój 1% na elbląską organizację – uzbieralibyśmy milion! I ten milion zostałby wydany na potrzeby nasze - elblążan. Zostaw swój 1% w Elblągu! W formularzu PIT wskaż elbląską organizację pożytku publicznego. Lista organizacji dostępna jest na www.centrumelblag.pl w zakładce: organizacje pozarządowe.
      
Małgorzata Woźna, ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jestem emerytką, rozlicza mnie ZUS i nie mam możliwości przekazania 1% na elbląską organizację pozarządową, boleję nad tym, Elbląg jest miastem ludzi starych i większość rozliczana jest przez ZUS, może w przyszłych latach coś uda się wymyśleć sensownego, może należałoby składać odpowiednią dyspozycję ZUS'owi na jaką organizację chcemy przekazać swój 1%. ..
Reklama