UWAGA!

Walizki przeciw dopalaczom

 Elbląg, Walizki zawierają m.in. atrapy dopalaczy
Walizki zawierają m.in. atrapy dopalaczy (fot. UM Elbląg)

Jedna zawiera atrapy środków odurzających i uzależniających, druga uniwersalny zestaw do oględzin, trzecia zestaw osmologiczny. Wszystkie walizki mają służyć edukacji... nauczycieli i rodziców. Dziś (22 lipca) prezydent Elbląga Witold Wróblewski przekazał je Komendzie Miejskiej Policji.

Walizki kosztowały 10,5 tysiąca złotych, sfinansował je elbląski samorząd. Mają być przydatnym rekwizytem podczas zajęć dla młodzieży, rodziców i nauczycieli, dotyczących profilaktyki uzależnień. - Są to profesjonalnie przygotowane zestawy środków narkotykowych, środków uzależnień i dopalaczy – tłumaczy Robert Muraszko, zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu. - Walizki będą pomagały nam przede wszystkim w edukacji nauczycieli i rodziców, ponieważ, jak wynika z naszych spotkań z młodzieżą, akurat ona wydaje się bardzo wyedukowana w kwestiach uzależnień. Chcemy przybliżyć, jak takie środki uzależniają, jak działają na organizm i jakie objawy wywołują wśród dzieci i młodzieży.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu we współpracy z Urzędem Miejskim przeprowadziła dotychczas cykl spotkań na temat uzależnień od substancji psychoaktywnych. Tylko w ubiegłym roku takich spotkań odbyło się aż 157, a uczestniczyło w nich ponad 6400 uczniów.
       Kolejne spotkania będą wzbogacone o materiały edukacyjne z trzech walizek.
       – Dzięki naszym spotkaniom odnotowujemy coraz mniej osób niepełnoletnich, hospitalizowanych po zażyciu środków psychoaktywnych. Jeszcze w roku 2013 średnia wynosiła 13 lat, rok później – 16 lat, a w tym roku to 24 lata – dodaje Robert Muraszko.
       Walizki zawierają m.in. atrapy środków odurzających m.in. takich jak dopalacze, metamfetamina czy tabletka gwałtu, materiały do zabezpieczania zapachów oraz zestaw do zabezpieczania śladów i narzędzi.
      
mg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I niby w jaki sposób to pomaga?
 • trzeba będzie sprzedać sporo dopalaczy aby się zwróciło w podatku. ..
 • rząd uczy dzieci a kiedy przychodzi koleś z propozycją wrzucenia trucizny na rynek nie ma sprzeciwu najważniejsze aby kaska się zgadzała z vat-u
 • 10k? Poważnie? Powaaaaażnie?
 • I znowu - PRZECIW DOPALACZOM ! A gdzie jest PRZECIW NARKOTYKOM ku. .. a mać? Warszawka widać ładnie sianko od kartelów bierze. Nie ma narkotyków - są tylko dopalacze i z nimy walczymy. Głupi ludzie, głupi kraj.
 • Po ch. .. .. j to po ch. .. .. j tamto, niestety moja droga gimbusiarnio niektórzy starsi ludzie nie wiedzą jak wygladaja dopalacze tak samo jak wy nie wiedzie jak i do czego słuza np. łopata, kilof i grabie nie wspominajac o kielni(sprawdzie w googlach co to takiego). Pozdrawiam
 • ja też nie wiem jak wygląda seks z 50 kobietami nie pozwólcie mim umrzeć w niewiedzy no cóż chyba będę żył w niewiedzy a tylu żigolo napuszcza a mnie swoje nierządnice a ja nawet jednej nie znam chyba ulegnę nierówności w deomkracji
 • Szkoda kasy na tępych baranów żrących pochodne proszku do prania czy trutki na szczury, chcą się truć niech zdychają a te pieniądze lepiej przeznaczyć na inny cel choćby pomoc dla chorych dzieci wszak takich nie brakuje niestety
 • a tym czasem denaturat wraca w wielkim stylu 0,25 l buteleczka jagodzianki panowie uzależnieni od alko się raczą. .. ale to taka norma i folklor że nikt już na to nie zwraca uwagi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szimurina(2015-07-24)
 • I myślisz, że ta walizka pokaże starszym ludziom jak wyglądają dopalacze? Starsi ludzie myślą, że dopalacze mają tylko jedno opakowanie z napisem "dopalacz"? Dziś dzieciaki biorą pospolitą trutkę na szczury, jutro podpałkę do grilla, a po jutrze proszek do pieczenia, więc te walizki to zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto. Lepiej te 10,5 tysięcy zł przekazać domom dziecka.
 • a smród-pol jak dziala tak dziala
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dr.dop(2015-07-24)
 • Społem POLOmarket Piotr i Paweł MarcPol Alma Stokrotka Grupa Specjał (Nasz Sklep, Delikatesy Premium) Chata Polska Topaz Czerwona Torebka LD Holding S. A. (Sieć 34,Livio, eLDe) PGS (Top Market, Minuta 8,Delicia) Małpka Express Dino Arhelan Chorten Eko Twój Market Sano Wizan Frac Sedal Słoneczko I teraz najważniejsze pytanie: Czy te wszystkie polskie sieci handlowe, nie mogłyby być liderami sprzedaży detalicznej w kraju? Pewnie mogłyby, tym bardziej że zasięg mają dość spory. Poza działaniami samych firm, nad dostarczeniem klientom produktów w najkorzystniejszych cenach, warto się zastanowić, co my, konsumenci możemy zrobić. A możemy dużo, przecież to od nas zależy, gdzie i co kupujemy. I jeśli nie ma dużej różnicy w jakości i cenie produktu, to może warto kupować produkty w polskich sklepach.
Reklama