UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiceprezydent odpowiada republikanom (śladem publikacji)

Elbląg, Wiceprezydent odpowiada republikanom  (śladem publikacji)
(fot. UM Elbląg)

Publikujemy oświadczenie wiceprezydenta Elbląga Jacka Boruszki, które jest odpowiedzią na list otwarty Piotra Opaczewskiego, przedstawiciela Stowarzyszenia Politycznego Republikanie.

Ze zdumieniem przeczytałem oświadczenie Pana Piotra Opaczewskiego, reprezentującego Stowarzyszenie Republikanie, w którym zarzuca się obywatelom Elbląga udział w protestach przed sądem, tylko dlatego, że są radnymi czy – jak w moim przypadku – Wiceprezydentem Miasta.
       Informuję zatem, że - podobnie jak i radni - mam prawo uczestniczyć we wszelkich formach życia publicznego i niezależnie od pełnionej funkcji i poza obowiązkami służbowymi wyrażać własne stanowisko, nie reprezentując władz Miasta. Ma to miejsce np. podczas uroczystości religijnych, spotkań z różnymi środowiskami, a także w obywatelskich protestach jak ten, który miał miejsce pod Sądem Okręgowym w Elblągu.
       Dodam, że jest to zgodne także z republikańską koncepcją społeczeństwa, która wręcz skłania do aktywnego udziału wszystkich obywateli w życiu publicznym i jest przeciwna jakimkolwiek ograniczeniom w tym zakresie - których zresztą Polska tragicznie doświadczyła w okresie PRL-u. Mam nadzieję, że Stowarzyszenie nie ma zamiaru reaktywować ówczesnych restrykcji.
       Póki co, każdy z nas ma prawo do reprezentowania swoich poglądów, a próby ich ograniczenia ze względu na pełnione funkcje są niezgodne z Konstytucją RP.
       Przy okazji zwracam uwagę na brak konsekwencji w przedstawianej przez Pana opinii, gdyż w jednym miejscu pisze Pan o „proteście obywatelskim”, w drugim o „partyjnym sporze”. Łatwo można ustalić, że protesty mają charakter obywatelski, co oznacza, że nikt nie jest z nich wykluczony.
       Protesty, niezależnie od oceny ich przyczyn, są elementem naszej rzeczywistości
       i właśnie jako osoby zatroskane o losy naszego miasta i kraju nie możemy udawać, że ich nie ma. Tego wymaga szacunek dla tych, którzy pod sąd przychodzą.
       Zapraszam Pana i Stowarzyszenie Republikanie do wzięcia aktywnego udziału w życiu Elbląga i jego mieszkańców.
      
Z wyrazami Szacunku
       Mieszkaniec Elbląga Jacek Boruszka
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama