UWAGA!

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

2006-12-01
Aktualizowany 2006-12-02 03:22

W pierwszą niedzielę Adwentu, czyli 3 grudnia, rusza doroczna akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W parafiach Diecezji Elbląskiej rozprowadzane będą specjalne, bożonarodzeniowe świece.

Do parafii przekazanych zostało 40 tys. świec małych i dużych. Wierni będą je mogli nabyć po mszach świętych, a także w kancelariach.
     - Cena świec jest uzależniona od woli nabywców - mówi ks. Wojciech Borowski, dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej. - Każdy ofiaruje tyle pieniędzy, ile może. Tradycyjnie część zebranych w ten sposób datków zostanie w parafiach, część trafi do naszej Caritas, a 10 groszy od każdej sprzedanej sztuki zostanie przekazane na cel ogólnopolskiej Caritas. W tym roku będzie to pomoc dla rodzin ofiar katastrofy w kopalni Halemba. My swoją część przekażemy na cele doraźne, czyli na pomoc osobom, które zwracają się o nią do nas. Część wykorzystamy na akcje Caritas Diecezji Elbląskiej, m.in. na mikołajkową imprezę, podczas której klerycy zaprezentują specjalny spektakl dla dzieci oraz rozdadzą paczki. W tym roku będzie ich 1200. Pieniądze przydadzą się również na imprezę czerwcową organizowaną z okazji Dnia Dziecka oraz na kolonie dla najmłodszych w Mikoszewie.
     Zakupione przez wiernych świece bożonarodzeniowe powinny zapłonąć w każdym domu w Wigilię.
     O szczegółach akcji mówi dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej ksiądz Wojciech Borowski:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama