UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wirus opóźnia pracę referatu, cierpią kierowcy

 
Elbląg, Wirus opóźnia pracę referatu, cierpią kierowcy
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

- Bardzo proszę o interwencję lub informację na portEl.pl dotyczącą działania Referatu Obsługi Kierowców w Elblągu - pisze nasza Czytelniczka. - Od dwóch tygodni nie można się dodzwonić ani zarejestrować w systemie, żeby przerejestrować auto - dodaje.

- Podany na stronie urzędu numer telefonu jest nieaktualny, po dodzwonieniu się do Urzędu Miasta podawany jest nieaktywny numer telefonu. Rozumiem, że jest sytuacja kryzysowa, ale wystarczyłoby umieścić informację na stronie, do kiedy lub od kiedy można się umawiać lub logować do systemu.

Temat Referatu Obsługi Kierowców powraca na naszych łamach co jakiś czas, ostatnio w związku z kwarantanną, na którą musieli udać się jego pracownicy po wystąpieniu wśród nich zachorowań na koronawirusa. Na prośbę Czytelniczki, z pytaniami o problemy w funkcjonowaniu referatu zwróciliśmy się do Urzędu Miasta. Dziś (3 grudnia) otrzymaliśmy odpowiedzi.

- W listopadzie z powodu izolacji i kwarantanny pracowników przez kilka dni Referat Obsługi Kierowców nie prowadził bezpośredniej obsługi - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - To niestety spowodowało opóźnienia i przesunięcia w obsłudze kierowców. Aktualnie większość pracowników referatu jest obecna, jednak pewne utrudnienia i wydłużenie czasu oczekiwania jeszcze są, za co przepraszamy. Codziennie monitorujemy sytuację, do wsparcia odsyłani są pracownicy z innych departamentów, mimo tego jednak nie udało się jeszcze całkowicie rozładować kolejek - przyznaje rzecznik.

Co do samej procedury załatwiania spraw w Referacie Obsługi Kierowców, to przedstawiona jest w komunikacie dot. funkcjonowania Urzędu Miejskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego jest specjalny baner Funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w czasie epidemii, pod którym umieszczone są aktualne informacje i dane kontaktowe.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Ale lipa jak ja teraz zarejestruje swoje Ferrari i Lamborghini żeby znowu biedota mogła sobie zdjęcia ze mną i moimi zabawkami zrobić ?!?!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  13
  Pszemek rudy vel farbowany kar(2020-12-03)
 • Do urzędu, lekarza Nadal da problemy by załatwić sprawę konkretnie. No to JEST wieś w warmi mazurach- Elbląg.
 • Kiedyś ładne miasto Elbląg a od kilkunastu lat emblong emblong emblong !!!!! I będzie coraz gorzej i drożej w emblongu !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  Emblong emblong(2020-12-03)
 • Jak żyć panie prezydencie jak żyć panie premierze jak żyć panie ministrze od COVID 19/20/21itd !!! Jak nie ma za co już nawet normalnie pić ???!!! Zdrówka życzę wszystkim i w górę serca pół literka i wszyscy razem sto Ła sto lat niech żyje żyje nam sto lat sto lat niech żyje żyje nam jeszcze raz jeszcze ta niech żyje żyje nam a kto ??? To sobie sami dośpiewajcie Ludzie !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  Alkoholik Witek(2020-12-03)
 • W związku z obowiązującymi w kraju obostrzeniami sanitarnymi, w tym z limitem jednej osoby na 15 mkw. w świątyniach w czasie nabożeństw biskupi wydali stosowne dekrety, które zwalniają wiernych od uczestnictwa w mszy św. w niedzielę i święta nakazane, a takimi są np. święta Bożego Narodzenia. Część hierarchów w ostatnich dniach przedłużyła dyspensę do 27 grudnia. Inni zwolnili z tego obowiązku wiernych już w październiku, gdy ich diecezje trafiły do stref zagrożenia epidemiologicznego. Są też i takie diecezje, gdzie wciąż obowiązuje dyspensa wydana jeszcze na wiosnę w czasie pierwszej fali pandemii. Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę 26 listopada. "Jak dobrze wiecie, liczba zakażeń i spowodowanych nimi zgonów pozostaje ciągle bardzo wysoka - o wiele wyższa, niż było to w marcu, gdy po raz pierwszy przesłałem do Was pierwsze zarządzenie dotyczące zasad bezpiecznego sprawowania i przeżywania liturgii w parafiach. Dziś po upływie dziewięciu miesięcy zachodzi pilna potrzeba, aby te zarządzenia przypomnieć i zaktualizować"- wyjaśnił abp Ryś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Klecha(2020-12-03)
 • Elektroniczny system rejestracji uruchamia się o północy. Dla miejskiego informatyka jest za trudne przestawić zegar w systemie i aby uruchamiał się np w godzinach pracy urzędu.
 • Czy ja mam obowiązek mieć internet ?!!!!! Pytam się po jaki uj nakazują zapoznawać się z informacjami w internecie ? Gdzie takie prawo jest że wszystko w internecie !!!!
 • art. 286 par. 2 KK z rozdziału 41,jest bat na urzędników. Zawiadomienie o umyślnym przestępstwie, działanie na szkodę obywateli i niedopełnienie obowiązków
 • a jak tam nie miałem problemu z dodzwonieniem się i zarejestrowaniem auta. może coś nie tak jest piszącym do portalu ???
 • do sklepu całą dobę i 6 grudnia. .. .. tam ludzie nie pracują i wirusów nie ma. .. ..
 • tępa babo masz zły numer, ja zdałam prowko i po miesiącu odebrałam prawko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  15
  jjfhyv(2020-12-03)
 • Czytelniczko covid daje Ci 180 dni na przerejestrowanie samochodu. Kablowanie do prasy nie przyspiesza procesu rejestracji.
Reklama