UWAGA!

Wkręć się dla Elbląga w rowerową rywalizację

 Elbląg, Wkręć się dla Elbląga w rowerową rywalizację

Po raz czwarty Elbląg bierze udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do kręcenia kilometrów dla naszego miasta. Kampania potrwa do 1 do 30 czerwca br.

Rywalizacja o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” rozpocznie się 1 czerwca. Celem akcji jest propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja jazdy rowerem oraz turystyki rowerowej. Udział w tegorocznej zabawie, która potrwa przez cały czerwiec, zgłosiło ponad 60 miast. Każdy i co ważne w każdym miejscu na świecie może przyłączyć się do wspólnej zabawy i kręcić kilometry dla Elbląga. Trzeba tylko: zainstalować w smartfonie darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości, dołączyć do rywalizacji i wskazać Elbląg jako miasto, dla którego chce się zdobywać kolejne kilometry i ruszyć na swoim jednośladzie w trasę. W tym roku rywalizacja będzie się toczyła z podziałem na Miasta i Gminy.

 

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Kampania, co najważniejsze, motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

W trakcie rywalizacji wyłonimy również najaktywniejsze elbląskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Każdy może kręcić kilometry dla swojej szkoły – wystarczy tylko wskazać ją w aplikacji. Co ważne, o dobry wynik szkoły mogą zadbać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, znajomi i przyjaciele. Najbardziej aktywna szkoła podstawowa i najbardziej aktywna szkoła ponadpodstawowa otrzyma w nagrodę stojaki rowerowe. Wyróżnieni zostaną również najbardziej aktywni rowerzyści.

Zachęcamy do kręcenia kilometrów dla Elbląga!

Urząd Miejski w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie włączę się, ponieważ Elbląg nie lubi rowerzystów i nie ogarnia w ogóle tematu. Posiada jedną z najgorszych infrastruktur rowerowych w Polsce. Nawet nie ma jak bezpiecznie wyjechać z Elbląga rowerem poza Fromborską. Sam brak trasy rowerowej z Elbląga wzdłuż Zalewu Wiślanego jest karygodnym zaniedbaniem. Małopolska (Velo Czorsztyn, Dunajec), Kaszuby, Mierzeja Wiślana, R10 w zachodnio-pomorskim pozyskali setki turystów DZENNIE, ludzie którzy przyjechali tylko po to żeby pojeździć rowerem po fajnych trasach z pięknymi widokami.
 • @Jajko - Przy okazji zostawiają kasę okolicznym hotelom, restauracjom i wrzucają tony zdjęć w social mediach, czyli region reklamuje się za darmo. Niestety beton z nadwagą tego nie czuje.
 • Rowerowy Elbląg? Wy chyba innych miast Polski nie widzieliście... elblag to nora że szrotami poparkowanymi ją chodnikach.
 • Ciężko jest zostać "rowerową stolicą" kiedy ścieżek rowerowych mamy tutaj jak na lekarstwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  %0^^813(2023-05-31)
 • A ta kampania do do kiedy?! Do 1 czerwca czy do 30 czerwca?! Czy Wy sprawdzacie tekst przed publikacja?!!
 • @Jajko - Wolę samochód, jest wiele urokliwych tras po mazurskich wsiach. Po co pedałować jak można spokojnie bez wysiłku w klimatyzowanym aucie, zwiedzać okolicę. Już dość tych ścieżek, zlikwidować te buble, a pedalaże niech jeżdżą ulicami. Hashtagi: #TylkoV8
 • Jaka rowerowa stolica skoro Wschodni Elbląg od ronda Rawska/ Grunwaldzka poprzez Rawską, Łęczycką, Bema, Grobla św. Jerzego do Sądu i Łąki Cukiernika na Pl. konstytucji nie posiada ani jednego metra ściezki rowerowej. Zgodnie z przepisami pustymi chodnikami tych dzielnic nie mozna jechać rowerem. Pozostaje ulica w codziennym korku miedzy Nową Strażą Pożarną, a Saperów i dalej już nie w korku ale ryzykując potrącenie przez auta.
 • Chętnie wziąłbym udział w tej akcji, ale jak już pisał @Jajko - Elbląg jest tak antyrowerowy, że było by niezręcznie gdyby zajął jakieś miejsce w pierwszej 10.Elbląskiej infrastruktury rowerowej nie można nawet uczciwie nazwać dnem, gdyż było by to obelgą dla wielu prawdziwie dennych miast. Elbląg w tej kwestii jest poniżej dna zakopany gdzieś w Żuławskim mule. A najgorsze jest to, że w Urzędzie Miejskim wszyscy to mają w doopie albo jeszcze głębiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Mietek Kapiszon(2023-05-31)
 • Aplikacja działa jak... :-)
 • Elbląskiego środowisko owerowe jest upolitycznione i budzi to moja odrazę zarówno do tych politykierów klaskaczy obecnej władzy jak i przyklaskujacego im towarzystwa, mamy co mamy, zero sensu w tym wszystkim co #wiazane z rowerem i zadowolonych cudakow, gdzie I kied masa krytyczna w Elblągu?
 • @9ihcd - Kamm :)
 • A ska wiadomo że dana osoba jeździ na rowerze, a nie np samochodem po mieście? Jak to sprawdzicie? Zero wiarygodności w tym rankingu...
Reklama