UWAGA!

Wracają Pola Nadziei

 Elbląg, Wracają Pola Nadziei
Fot. Witold Sadowski, arch. portEl.pl

Już w nadchodzący weekend (13-14 kwietnia), kilkuset wolontariuszy włączy się w akcję Pola Nadziei na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Ich pomoc jest niezwykle cenna, a kwiatek żonkila, który ofiarują w zamian za wsparcie, stanowi symbol nadziei dla naszych ciężko chorych pacjentów. Dzięki zaangażowaniu setek wolontariuszy, akcja Pola Nadziei ma możliwość przypominania o osobach chorych i cierpiących oraz zbierania funduszy na wsparcie opieki hospicyjnej. W tym roku wolontariusze będą działać na ulicach, w szkołach, przedszkolach oraz sklepach na terenie miasta.

W sobotę wolontariusze będą obecni m.in. w CH OGRODY, gdzie czekać będzie stoisko żonkilowe, gdzie panie Bibliotekarki organizują warsztaty tworzenia papierowych żonkili. Wolontariusze też będą w marketach takich jak Leclerc i Kaufland oraz na ulicach miasta.

W niedzielę, 14 kwietnia wolontariuszy będzie można spotkać pod kościołami Diecezji Elbląskiej - w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej, Drulitach, Młynarach, Jarnołtowie, Gronowie Elbląskim, Zwierznie i Jeziorze.

Jeśli nie będziecie mieli Państwo okazji spotkać wolontariusza osobiście, serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji poprzez wpłatę na Hospicjum Elbląskie za pomocą platformy elektronicznej https://zrzutka.pl/z/he

Oczywiście to nie koniec akcji, gdyż 19 maja wraz ze Stowarzyszeniem Elaktywni i MOSIR Elbląg organizujemy V Bieg i Marsz Nadziei wraz z Rodzinnym Piknikiem w Bażantarni. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na www.ehospicjum.pl. Warto dodać, że jeśli chcecie Państwo wziąć udział w charytatywnym biegu i marszu, zachęcamy do zapisów, póki są miejsca: ELEKTRONICZNEZAPISY

Dla nas ta akcja jest wyjątkowa. Dlaczego? Przede wszystkim angażuje kilka pokoleń! To właśnie dzięki tysiącom wolontariuszy hospicja przypominają o osobach chorych i cierpiących oraz pozyskują fundusze na dofinansowanie opieki hospicyjnej. I wierzymy mocno, że razem zmieniamy świat na lepsze!

Akcja POLA NADZIEI 2024 uzyskała patronat honorowy Prezydenta Miasta Elbląg oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg.

Zespół Hospicjum Elbląskiego

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • W tym miejscu byly pola nadziei i kwiaty. Gdzie się podziały o to jest pytanie. Wszystko znika jakoś lub zmienia miejsce.
 • Ja w weekend nie dorzucę się wolontariuszom ale dobrze że jest inna możliwość. Mamy z rodziną wielką wdzięczność dla pracowników tego hospicjum i życzymy im wszystkiego najlepszego Tam człowiek jest traktowany po ludzku. Po tych wszystkich katuszach brak słów.
 • Zawsze chętnie wspieram tę inicjatywę. Mam pewność, że pieniądze naprawdę posłużą w szczytnym celu, potrzebne miejsce i oddani ludzie. Dziękuję, że jesteście.
 • Hospicjum będę wspierał ZAWSZE i w KAŻDYM CZASIE. Dopiero w Hospicjum, gdy rok temu umierała na raka moja Ukochana małżonka, potraktowano ją z pełną miłością i szacunkiem. Czego w żadnym razie nie mogę powiedzieć o oddziale onkologii i chirurgii onkologicznej, bo to było piekło, co tam przeżyliśmy. Dlatego Hospicjum wspierać będę zawsze i nigdy nie pożałuję pieniędzy
 • % z podatków od kiedy tylko można było odpisywać z dochodów, zawsze oddaję na Hospicjum Elbląskie. W 2011 roku umarł tam mój tata. Choć leżał tylko 6 dni, w miarę możliwości od razu przesłałam do hospicjum dodatkowe wsparcie finansowe. Leczyć tam nie leczą, ale chorzy leżą w czystej pościeli i otoczeniu. Właśnie wczoraj wysłałam PIT i 1,5% przesłałam na hospicjum. W ostatnich latach leżało tam wielu moich znajomych. Świadczy to o tym, że hospicjum jest bardzo potrzebne i pomoc udzielana tam chorym, jest bardzo blisko Nas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Bożena L.(2024-04-13)
Reklama