UWAGA!

Wymieniają wodę w fontannie

 
Elbląg, Wymieniają wodę w fontannie
fot. RG

Trzy tysiące złotych będzie kosztować wymiana wody w fontannie przy ul. 1 Maja. Dzisiaj pracownicy Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji spuścili wodę pełną detergentu, który został wlany przez nieznanego dowcipnisia i po wyczyszczeniu dysz napełnią fontannę czystą wodą.

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Fontanna została napełniona wodą przed majówką. Wystarczyło kilkanaście godzin, by wypełniła się pianą. Urzędnicy z ratusza zapewniali, że nie jest to błąd firmy czyszczącej nieckę kilka tygodni wcześniej, ale działanie nieznanego sprawcy lub sprawców, którzy wlali do wody detergent.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Moim zdaniem ci co czyścili zostawili detergent i dlatego pieniła się. Zwalają na ludzi z Elbląga, bo musieliby na własny koszt wymienić wodę. Nie od dziś wiadomo że Olsztyn Elbląga nie lubi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  9
  JBtabaka(2014-05-06)
 • tam maja kamery, tak ciezko przejrzec nagrania i zobaczyc kto to tam takiej piany nam narobil w miescie???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  1
  jankomuzykant(2014-05-06)
 • nie mogą bo obraz z kamery nie jest nagrywany
 • Elblążkowo matołkowo i gimbusowy żarcik. Pewnie bohaterski cymbał nagrał na swojego szmartfonika i do youtuba wsadzi. Będzie miał publikę pacanów takich jak on, taka beka przecie. Szkoda słów na takie zachowanie. Wyszukać i dotkliwie ukarać barana!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  3
  niktotam(2014-05-06)
 • W pobliskim parku też jest niecka na fontannę lub ' oczko wodne' tylko trochę większe. Rozumiem, że 1 m3 wody z wodociągu trochę kosztuje, ale można by w odpowiedni sposób podłączyć do niego ujście kilku rynien z pobliskich domów i deszczówką samo by się wypełniło przy najbliższych deszczach. Maj generalnie jest suchy, ale w czerwcu i lipcu opady mogą być większe. Trzeba bardziej wykorzystywać siły natury aby ograniczać koszty własne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  13
  wodniczek(2014-05-06)
 • 3000 zł, to jaka pojemność ma ten zbiornik ? Zna kotuś wymiary ? Pewnie znowu jakis przekręt
 • 3000 zł bo będą wlewać butelkowana wodę :D
 • Rok temu pisali " Jak tłumaczy Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego, w oparciu o informacje pozyskane z Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Elblągu, jednokrotne napełnienie niecki wodą to koszt rzędu 1300 złotych. " 1700 do kieszeni :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  hehehehhe(2014-05-06)
 • Zamiast wody, niech tam piwa naleją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  4
  Moczymorda(2014-05-06)
 • Miasto pomalują - bezkarnie. Doleją detergentu - bezkarnie. Po co system kamer, po co SM, po co wydawane co roku miliony na kaprysy byłych milicjantów i żołnierzy? Stać nas na to? Przecież nawet za tą głupią wodę zapłacimy my. Mieszkańcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  2
  Jurekprzeginasz(2014-05-06)
 • niktotam: jak wsadzi na youtube to bedzie zlapany
 • Faktycznie czyszczenie odbyło się na tyle niechlujnie. .. nie mówiąc nieprofesjonalnie i to podobno za jakies 6500 zł. Teraz do tego kolejne 3000.Niezle ktoś z UM czy tego kto to zlecał dał komuś zarobić. Po prostu powirzchnie może i jest doczyszczona, ale nie została dokładnie spłukana. I TYLE ? A CZYSZCZENIE ROBIŁA FIRMA SKĄD ??? Z OLSZTYNA. A przecież mamy tez takie u nas. Nieprawdaż ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  KrytykSztuki(2014-05-06)
Reklama