UWAGA!

Zaświadczenie z US niezbędne do uzyskania zasiłku rodzinnego

Od 1 września można składać wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy, który rozpocznie się 1 listopada i potrwa do 30 października 2011 r. Jednym z dokumentów, jakie należy dołączyć, jest zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości osiągniętego dochodu w roku 2009.

Wniosek skierowany do "skarbówki" musi zawierać:
       - imię i nazwisko,
       - adres zamieszkania,
       - numer NIP lub PESEL,
       - dokładne określenie treści żądanego zaświadczenia (tj. za jaki okres i w jakim celu),
       - określenie sposobu odbioru zaświadczenia,
       - podpis wnioskodawcy.
      
       W przypadku wspólnego rozliczenia się małżonków wniosek może złożyć jedno z małżonków, natomiast w przypadku rozliczenia indywidualnego, każdy z małżonków składa odrębny wniosek o wydanie zaświadczenia. Wniosek taki można złożyć w Urzędzie Skarbowym w Elblągu (Sala Obsługi Podatnika stanowisko 19, literka H z automatu wydającego bilety lub przesłać pocztą na adres Urzędu Skarbowego.
       Przygotowane zaświadczenie może zostać:
       • odebrane osobiście przez wnioskodawcę w umówionym dniu z pracownikiem urzędu – konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość
       • odebrane przez osobę upoważnioną przez wnioskodawcę w umówionym dniu z pracownikiem urzędu – konieczne jest tu pisemne upoważnienie do odbioru zaświadczenia oraz okazanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość osoby upoważnionej
       • wysłane pod wskazany adres.
      
       Uwaga
       Zaświadczenia nie odebrane w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku zostaną wysłane listem poleconym na adres zamieszkania.
       Przygotowany wzór wniosku o wydanie zaświadczenia można pobrać w siedzibie Urzędu Skarbowego w Punkcie Informacyjnym lub ze strony internetowej urzędu www.uselblag.pl.
      
Aneta Szyc, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Czy zaświadczenie ma dotyczyć dochodu czy przychodu? W przypadku składania podania do Funduszu Alimentacyjnego (wniosek i zasady przyjmowania są praktycznie identyczne jak w przypadku zasiłku rodzinnego) w Urzędzie Skarbowym oznajmiono mi, że potrzebne jest oświadczenie o przychodach, a nie dochodach. Czy ktoś może mi powiedzieć, które z nich przyjmowane jest przez Urząd Miejski?
  • wzór zaświadczenia wydawany prze us jest okreslony w rozporządzeniu zarówno zaswiadczenie do zasiłku jak i funduszu alimentacyjnego zawiera te same pozycje czyli przychod, dochód, składki społeczne, zdrowotne i podatek nalezny składając wniosek do us zaznaczamy o przychodach
Reklama