UWAGA!

Zawada w wigilijnym klimacie

 
Elbląg, Mikołaj chętnie pozował do zdjęć
Mikołaj chętnie pozował do zdjęć (fot. Anna Dembińska)

Na Zawadzie już po raz drugi odbyła się osiedlowa wigilia. Mieszkańcy nie zawiedli – przyszli licznie, by podzielić się opłatkiem, pośpiewać kolędy i skosztować świątecznych potraw. Zobacz więcej zdjęć.

- Chcemy dzięki wigilii i innym spotkaniom w trakcie całego roku integrować mieszkańców, by wyszli z domu, poznali swoich sąsiadów. Pomagają nam w tym stowarzyszenia, które działają na osiedlu – mówi Mirosława Meirowska, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”.
       - Wigilia już na stałe została wpisana do kalendarza wydarzeń. Po pierwszym spotkaniu w ubiegłym roku mieliśmy wiele sygnałów od mieszkańców, że im się ta idea spodobała i że chcą, by stało się to osiedlową tradycją – dodaje Wojciech Rudnicki, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół „Zawada”, współorganizatora osiedlowej wigilii.
       W ubiegłym roku wigilia odbyła się przy kościele Świętej Rodziny, w tym roku – przy domu handlowym Jantar. - W pierwszej lokalizacji mieliśmy zbyt mało miejsca, stąd decyzja o przenosinach – tłumaczy Wojciech Rudnicki.
       Mieszkańcy nie zawiedli. Licznie przyszli pod rozstawione namioty, by podzielić się opłatkiem, pośpiewać wspólnie kolędy, skosztować świątecznych potraw czy zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, w którego wcielił się Edward Dyrla.
       - Jestem jedną z osób wspierających Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Fantazja, które działa na naszym osiedlu. Można powiedzieć, że jestem aktywną kobietą – śmieje się pan Edward. - Przebrałem się za Mikołaja, by rozweselić uczestników wigilii, prezenty też mam.

  Elbląg, Zawada w wigilijnym klimacie
(fot. AD)


       W spotkaniu wzięły udział także osoby spoza Zawady. - Przechodziłam przypadkiem, bo przyjechałam na zakupy do marketu z innej części Elbląga. Fajny pomysł na integrację – chwaliła jedna ze spotkanych przez nas mieszkanek.
       - Zrobimy wszystko, by z roku na rok ta wigilia wypadała coraz lepiej. By coraz więcej osób w niej uczestniczyło. To jedna z okazji, by ludzie mogli się lepiej poznać – powiedziała nam Alicja Sobecka, prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Fantazja.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo dla Spółdzielni SM " Zakrzewo " i Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Fantazja. Oby TAK dalej.
 • Matko!!!! Same mochery....
 • Biedaczki wyszły ze swoich klatek do których dojeżdża się w górę jeszcze mniejszą smierdzaca uryną klatką
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  8
  Bogacz(2015-12-19)
 • He he Trola stara tam byla, ale beka. ..
 • Brawo dla Stowarzyszenia Przyjaciół Zawada i Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo.
 • A gdzie młodzi ludzie, jak to integracja ?? "W ubiegłym roku wigilia odbyła się przy kościele Świętej Rodziny " W pierwszej lokalizacji mieliśmy zbyt mało miejsca, stąd decyzja o przenosinach – tłumaczy Wojciech Rudnicki. ' Pan, jak nic, nie mieszka na Zawadzie, jak można powiedzieć, że za Kościołem NIE MA MIEJSCA, . całe ary są. To tu, gdzie zrobiliście, nie ma miejsca, bo ludzie wpadali na was, gdy szli na zakupy i do domów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  mart.a.(2015-12-19)
 • do Marta Wszędzie źle, choinka też żle, ale do domu dotarłaś to dobrze bo jeszcze coś na te święta upichcisz. Zastanów się nad sobą teraz będą święta to i trochę czasu będzie a przyda się bardzo. Młodzi ludzie - byli zapraszani wszyscy a kto przyszedł to przyszedł, starszym też coś się należy. Mogli przyjść czyja to wina może rodziców i naszej kulTury, której nam bardzo brakuje, a przykład idzie z góry.
 • Wyczuwam tu jakaś reklamę a nie szczere intencje. .. skoro nie potrafią zainteresować młode pokolenie. .to może lepiej zrobić wigilię, na jakiejś plebani ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  może..??(2015-12-19)
 • można i na plebanii, jeśli potrafisz lepiej to zrobić, a z tego co tak piszesz i wszystko krytykujesz to chyba tak, dlatego warto spróbować za rok. Temu osiedlu potrzeba takich kreatywnych osób jak Ty, tylko oczywiście nie do pisania na forum dyskusyjnym ale do roboty, powodzenia.
 • Do roboty to są konie. .. .. kultury trochę.
 • A czy były rozdawane jabłka ??? Tak, jak przed wyborami do Rady Miejskiej ?? Dokładnie. .w tym samym miejscu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Zakazanyowoc?(2015-12-19)
 • ho ho ho czuły punkt roboty się nie lubi a pracę. Widzę że z Wigilii osiedlowej w przyszłym roku nici nie chce się popracować, tak też myślałem/łam, a szkoda bo już jest plan zaangażowania Pani/ Pana. Kulturę też posiadam a nawet byś się zdziwił/ła jaką. Koniki bardzo miłe zwierzątka a co koników też nie lubisz oooo widzę że deprecha kogoś dopadła, nic dziwnego pogoda w kratkę, no dość tego żona goni do pracy wesołych i miłych świąt i dużo zdrówka.
Reklama