UWAGA!

Zbierają na nowy start

 Elbląg, W wyniku pożaru spłonął dom w WIśniewie
W wyniku pożaru spłonął dom w WIśniewie (fot. OSP Krzewsk)

21 kwietnia w Wiśniewie spalił się dom. Niestety domownicy nie mają gdzie mieszkać. Uruchomili zbiórkę na platformie crowdfundingowej, aby zebrać pieniądze na nowy start.

21 kwietnia informowaliśmy o pożarze domu w Wiśniewie (gm. Markusy). Pożar drewnianego wybuchł na dachu i bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Ze względu na drewnianą konstrukcję zniszczenia są bardzo duże. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

„Natychmiastowo przystąpiłam do wynoszenia rzeczy z mieszkania. Uratowana została pościel w pośpiechu ściągnięta z łóżek oraz minimalna część garderoby. Obserwowałam jak na suficie powstają ogromne bąble z farby, a lampy kolejno spadają na podłogę. Momentalnie w pokoju zrobiło się gorąco. Nie było czasu łapać dokumentów czy też telewizora. Czas był na odcięcie budynku z prądu zanim jeszcze przyjechała straż.” - napisała mieszkanka domu, która uruchomiła zbiórkę pieniędzy na popularnej platformie crowdfundingowej.

W efekcie pożaru dom nie nadaje się już do zamieszkania. Budynek nie ma dachu oraz części sufitu. Mieszkańcy nie mają pieniędzy na nowy dom, ponieważ... w sierpniu ubiegłego roku wyremontowali ten, który się spalił.

„Wszystko co nie zostało pochłonięte przez pożar, zostało nasiąknięte dużą ilością wody pełnej sadzy i popiołu. To co dotychczas było "naszym miejscem na ziemi" nie nadaje się do kontynuacji zamieszkania.” - napisała mieszkanka na platformie crowdfundingowej

Pogorzelcy uruchomili zbiórkę na portalu zrzutka.pl. „Zbiórka ma na celu pomoc głównie mojej mamie. Po ubiegłorocznym remoncie brak nam funduszy na remont "nowego" lokum. Chcemy z Waszą pomocą uzbierać na lepszy start. Mam na myśli to, że uzbierany kapitał przeznaczymy na coś co w przyszłości pozwoli nam spokojnie żyć i doczekać starości. Przede wszystkim liczy się nawet ten najdrobniejszy gest w postaci małej kwoty.” - napisali na platformie. Chcą uzbierać 100 tys. zł. Link do zbiórki jest tutaj.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Panie! Po co mi ubezpieczenie, które kosztuje 500zl rocznie. .. frajerzy dadzą jak się spali. Ja to tak widzę. .. 500zł rocznie ludzie, serio tak dużo?
 • Racja! Na remonty mieli, a na ubezpieczenie nie? ! Ja takim ludziom pazernym nie pomagam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  21
  Jjjj(2020-05-03)
 • Nie chcecie dać wasza sprawa, ale nie zniechęcajcie innych, którzy mają ochotę pomóc tym ludziom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  14
  Struś(2020-05-03)
 • Ja potrzebuję zrzutkę na spłatę kredytu bo komornik zabierze mieszkanie. Pomożecie ?
 • Pomożecie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  4
  Max63(2020-05-03)
 • Co było przyczyną wybuchu pożaru ? Pierwsze co robi się przy remoncie to wymiana instalacji elektrycznej. .. Chyba że to był remont na zasadzie pomalowania ścian Pożar sam z siebie nie powstał i przypuszczam że tutaj winą była stara instalacja którą bardzo często zaniedbują lokatorzy starych domów i starych mieszkań.
 • Poeta. .. .
 • A gdzie ubezpieczenie mieszkania ?????
 • Ja też miałam pożar w domu tyle że spłonęła cała kuchnia na szczescie. I ubezpieczenia nie miałam. .Dlatego teraz podstawa mojego życia jest ubezpieczenie. Nie kosztuje wiele bo ponad 200 zł na rok. A w drewnianym domku to podstawa. Szkoda ludzi bo to straszna tragedia ich spodkała. Bardzo im współczuję i mam nadzieję że znajdą się osoby które pomogą, bo ja takie miałam. A bezsensowne komentarze są nie stosowne wobec takiej tragedii i życzę wszystkim żeby to ich nigdy nie spotkało.
 • @Gosc747484 - Ja mieszkanie mam ubezpieczone już na ten i na kolejny rok z góry. Po prostu boje się nie ubezpieczać mieszkania. Pozdrawiam
 • Przepraszam bardzo, ale żadna ubezpieczalnia nie daje ubezpieczenia od pożarów i zalania jeśli instalacja wodna czy instalacja elektryczna jest stara a tym bardziej gdy nie miała żadnego przeglądu!!! Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje wtedy i tylko wtedy, kiedy ubezpieczający wypełnił swoje obowiązki wynikające z szeroko pojętego prawa budowlanego względem instalacji, która przyczyniła się do szkody. Nie ma opcji dostać ubezpieczenia na tak stary dom. Ci którzy ubezpieczają takie stare chałupy i nie czytają dokładnie warunków ubezpieczenia, później są wielce zdziwieni, że nie dostaną nawet grosza.
 • Ludzie wcale nie zdaja sobie sprawy z tego ze wymagane sa przeglady w domu czy tez mieszkaniu. Jesli wystepuje ryzyko pozaru bo instalacja jest stara lub kuchenka nieszczelna i nic z tym nie zrobili to podlegaja karze grzywny, karze ograniczenie lub pozbawienia wolności!! Pozar tutaj sam sie nie wywolal wiec co było przyczyna bo jakos o tym jest cisza? C
Reklama